Nedeľa 09.08.2020
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
07.10.2019 11:15

Mesto v rámci participatívneho rozpočtu podporilo sedem projektov


Svidník, ilustračná snímka (MsÚ)


Mesto Svidník v rámci participatívneho rozpočtu na rok 2019 podporilo celkovo sedem projektov. Z vyčlenenej sumy 5000 eur si realizátori rozdelili 4550 eur. Podporiť projekty mohli i obyvatelia mesta na sociálnej sieti. Podľa hovorkyne mesta Kristíny Tchirovej sa do rozhodovania zapojilo 176 ľudí.


Ako povedala, doposiaľ sú realizované tri projekty, tri projekty sú ešte v procese a jeden je v prípravnej fáze. "Zaujímavým prístupom k participácii na projekte bolo, že občania už počas realizácie prichádzali s novými nápadmi. Doplnili sa nové stromčeky a kvety tam, kde neboli plánované, naopak, ušetrilo sa na vlastne vyrobené sedenia či montáže," uviedla Tchirová.       

"Som veľmi rada, že myšlienka pridať ruku k dielu sa uchytila vo všetkých projektoch a každý žiadateľ si našiel skupinu dobrovoľníkov, rátame ich okolo 70 pri všetkých projektoch. Výsledkom nášho spoločného diela je lepšie prostredie, spokojnosť občanov a dobré investované financie," povedala primátorka Svidníka Marcela Ivančová.       

Jedným zo žiadateľov bol aj študent Stanislav Hvozda, ktorý zorganizoval športový deň. "S participatívnym rozpočtom som bol veľmi spokojný, pripravili sme super projekt, ktorý oslovil množstvo ľudí. Ak bude možnosť, rád by som v tom pokračoval," doplnil Hvozda.       

"Naša akcia bola v tomto roku druhým ročníkom, ale v spolupráci s mestom sme ju dokázali urobiť na oveľa vyššej úrovni a dokonca aj s odmenami pre účastníkov. Množstvo spokojných rodičov a usmievavých detí je pre mňa impulzom a určite sa budeme zaujímať aj o budúcoročný participatívny rozpočet," skonštatoval realizátor projektu Prvá pomoc cez rozprávky Územného spolku Slovenského Červeného kríža (SČK) vo Svidníku Slavomír Sakalik.       

V rámci participatívneho rozpočtu bolo podporené detské ihrisko na ulici Duklianskej, projekt Prvá pomoc cez rozprávky a športový deň pre Nižný Svidník. Ďalej vytvorenie relaxačnej zóny Gymnázia duklianskych hrdinov, workoutové ihrisko na ulici Karpatskej, projekt Z police do lavice a revitalizácia okolia bytového domu na ulici Sovietskych hrdinov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.12.2017
Hlavné mesto opäť podporilo projekty Bratislavčanov
Hlavné mesto pokračuje v podpore projektov v rámci svojich grantových programov zameraných na kultúru, voľný čas, šport či sociálne aktivity. Vo štvrtom, poslednom kole tohto roka, hlavné mesto prerozdelilo medzi jednotlivé projekty takmer 54 000 eur a celkovo podporilo 75 projektov.
viac
07.05.2018
Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí
Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí v rámci participatívneho rozpočtu v celkovej výške 50.000 eur. Na jeden projekt bolo vyčlenených maximálne 5000 eur. Elektronickému hlasovaniu predchádzalo verejné, ako i stretnutia s autormi jednotlivých projektov.
viac
14.05.2019
Do verejného hlasovania za okres Ilava postúpilo osem jedinečných projektov
Do polovice mája budú v jednotlivých okresoch prebiehať verejné zvažovania projektov, v ktorých jednotlivé subjekty žiadajú o finančnú podporu v rámci Participatívneho-komunitného rozpočtu (PaKR) TSK. Počas druhého májového piatku bolo do hlasovania posunutých 8 originálnych zámerov z okresu Ilava.
viac
04.06.2020
Vybrané projekty participatívneho rozpočtu sa presúvajú na budúci rok
Realizácia občianskych projektov, ktoré hlasovaním vybrali obyvatelia Trebišova v rámci tohtoročného participatívneho rozpočtu mesta, sa pre koronakrízu presúva na budúci rok. Potvrdila to hovorkyňa trebišovskej radnice Martina Mištaničová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %