Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
29.04.2024 04:05

Mesto Topoľčany sa stalo členom medzinárodnej iniciatívy pre otvorené vládnutie


Ilustračná snímka


"Ide o medzinárodné partnerstvo, ktoré spája vládne organizácie a organizácie občianskej spoločnosti. Jeho cieľom je vytvárať reformy pre otvorenejšie vládnutie a efektívne reagovanie na potreby občanov," uviedla radnica.


Mesto Topoľčany sa stalo oficiálnym členom Partnerstva pre otvorené vládnutie (Open Government Partnership). Ako zdôraznila primátorka Alexandra Gieciová, Topoľčany boli spolu s ďalšími 55 samosprávami vybrané spomedzi 138 žiadostí ako jediné slovenské mesto, a to popri mestách, ako Atény, Záhreb či Lisabon, ale aj ďalších v Bosne a Hercegovine, Veľkej Británii, na Ukrajine, v Španielsku či Moldavsku. "Pripojíme sa tak k sieti, v ktorej lídri spolupracujú s občanmi a organizáciami, aby sme v našom lokálnom kontexte zlepšili podmienky pre komunity pomocou otvoreného vládnutia," uviedla Gieciová.         

Zároveň doplnila, že Partnerstvo pre otvorené vládnutie poskytuje samosprávam priestor na vytváranie vzťahov a výmenu skúseností s kolegami z celého sveta. "Cieľom sú lepšie služby samospráv. Od roku 2024 členovia OGP Local spoluvytvorili viac ako 120 akčných plánov a zaviazali sa implementovať viac ako 475 otvorených vládnych iniciatív," dodala Gieciová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.03.2019
Týždeň otvoreného vládnutia 2019: Sme pripravení navzájom spolupracovať?
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti organizuje v dňoch 11. – 15. marca 2019 v poradí štvrtý ročník informačného podujatia Týždeň otvoreného vládnutia 2019.
viac
20.05.2021
Záujem o otvorené vládnutie a veci verejné medzi občanmi rastie
Mesto Banská Bystrica sa ešte v minulom roku zapojilo do programu Partnerstva pre otvorené vládnutie (Open Government Partnership Local, tzv. OGP Local 2020) spolu s organizáciami – Interaktívnou školou urbanizmu a územného plánovania a organizáciou Dialogue Centre.
viac
19.09.2022
Na sídliskovom mestskom pozemku v Topoľčanoch vznikne nový ovocný sad
V Topoľčanoch vznikne tradičný ovocný sad so vzácnymi starými odrodami stromov. Sad vznikne v rámci projektu Zelený sad, za ktorým stojí občianske združenie (OZ) Živica.
viac
19.10.2022
Topoľčany získali dotáciu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku
Mesto Topoľčany získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku v Topoľčanoch. Výška príspevku predstavuje 691 653 eur, informovala radnica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %