Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
01.12.2021 04:15

Mesto Topoľčany pripravuje modernizáciu desiatok detských ihrísk


Ilustračná snímka: (tasr).


Topoľčianska radnica pripravuje revitalizáciu detských ihrísk. Celkovo mesto plánuje investovať do modernizácie ihrísk viac ako 70 000 eur. „Pôjde o najvyššiu sumu za posledné roky,“ uviedol magistrát.


Modernizovať a rozširovať sa budú takmer štyri desiatky ihrísk. Ďalších 26 je určených na vyradenie. „S ich odstraňovaním sa už začalo. Ide o ihriská, ktoré sú zastarané, zle umiestnené, nevyhovujúce, nielen v zmysle zákona, ale predovšetkým pre bezpečnosť detí,“ vysvetlil mestský úrad.

Hlavným cieľom modernizácie má byť zvýšenie kvality detských ihrísk podľa noriem a štandardov, ktoré ukladá zákon. „Ten, ktorý vstúpil do platnosti, podstatne sprísňuje základné požiadavky na bezpečnosť. Musíme preto prispôsobiť herné prvky novým pravidlám. Na detských ihriskách, ktoré budú ponechané, pracovníci demontujú nevyhovujúce prvky a doplnia ich novými,“ uviedla radnica.

Magistrát zároveň pripomenul, že okrem modernizácie existujúcich ihrísk sa pripravuje aj výstavba nových. „Na budúci rok sa bude realizovaný projekt s názvom Inkluzívne detské ihrisko v Základnej škole Lipová. Pripravuje sa tiež projektová dokumentácia na revitalizáciu Parku športovcov a vnútrobloku M. Benku. Okrem toho sme sa prihlásili aj do komerčných projektov, v ktorých budú môcť obyvatelia mesta zahlasovať za vznik nových oddychových zón v Topoľčanoch,“ informoval mestský úrad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.08.2018
Prevádzkovateľom detských dopravných ihrísk prispelo MŠVVaŠ sumou 150-tis. eur
Celkovo 35 prevádzkovateľov detských dopravných ihrísk si rozdelilo v tomto roku sumu 150.000 eur určenú na podporu praktického výcviku žiakov.
viac
14.01.2020
Petržalka obnovila niekoľko detských ihrísk i basketbalové ihrisko
Bratislavská Petržalka obnovila niekoľko detských ihrísk a basketbalové ihrisko. Podarilo sa jej to zapojením sa do vlaňajších projektov, ktoré boli financované z rozpočtu mestskej časti i dotáciami Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.
viac
01.10.2020
V Detve robili kontrolu detských ihrísk, posúdiť chcú ich stav
Mesto Detva robilo počas septembra kontrolu detských ihrísk na svojom území. „Výstupom bude posúdenie ich technického stavu, ale aj využiteľnosti, a na základe poznatkov bude mesto ďalej postupovať.
viac
05.11.2020
Na detských ihriskách v Leviciach pribudnú nové herné prvky
Na detských ihriskách v Leviciach pribudnú nové herné prvky. Radnica má v pláne vybudovať jedno nové ihrisko a ďalšie dve chce zmodernizovať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %