Štvrtok 23.05.2024
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
12.09.2023 02:05

Mesto Revúca chce s pomocou dotácie riešiť havarijný stav nájomnej bytovky


Ilustračná snímka


Mesto Revúca chce s pomocou dotácie vyriešiť havarijný stav bytovky s nájomnými bytmi na Strmej ulici. Spolufinancovanie projektu, ktorého súčasťou má byť rekonštrukcia strechy objektu, schválili poslanci mesta na štvrtkovom (7. 9.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.


Riešenie havarijného stavu bytovky s nájomnými bytmi na Strmej ulici chce samospráva financovať z dotácie v rámci výzvy úradu vlády, ktorá je určená na podporu sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenie mimoriadne nepriaznivých situácií rómskej komunity. Dotáciu je možné použiť aj na opravu a rekonštrukciu obecných bytov, žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov podalo mesto začiatkom augusta.

Samospráva chce v rámci pripravovaného projektu v bytovke na Strmej ulici vymeniť strechu a tiež okná a dvere v spoločných priestoroch. "V danej lokalite je strecha stavebného objektu v nevyhovujúcom havarijnom technickom stave, pri prívalových dažďoch preteká a zároveň sú poškodené okná a vchodové dvere v spoločných priestoroch bytového domu," priblížila na zasadnutí MsZ Bibiana Jankóšiková z oddelenia regionálneho rozvoja Mestského úradu Revúca s tým, v dome s 32 bytovými jednotkami žije viac ako 160 ľudí.         

Celkové náklady na realizáciu projektu samospráva vyčíslila na 15.700 eur. Spolufinancovanie prác vo výške 785 eur plánuje hradiť z rozpočtu mesta, časť financií by však mohla ísť aj z fondu opráv, do ktorého sa skladajú obyvatelia bytovky.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.07.2019
Mesto odkúpilo zrekonštruovanú bytovku, je v nej 84 nájomných bytov
Mesto Svit v okrese Poprad odkúpilo bytovku, ktorú zrekonštruoval súkromný investor, nové byty pridelí záujemcom ako mestské nájomné.
viac
30.10.2020
Dom kultúry dostane nový strešný plášť za viac ako 70 000 eur
Handlovský dom kultúry dostane nový strešný plášť. Práce za viac ako 70 000 eur by mali vyriešiť havarijný stav strechy, ktorá spôsobovala problémy v interiéri najmä počas dažďov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
01.08.2022
Mesto chce zrekonštruovať historický železiarsky hámor
Mesto Krompachy chce kompletne zrekonštruovať historickú budovu - železiarsky hámor v časti Stará Maša.
viac
25.08.2022
Mesto získalo dotáciu na obnovu chodníkov na Farskej lúke
Samospráva Fiľakova uspela so svojou žiadosťou o dotáciu na komplexnú obnovu všetkých existujúcich chodníkov medzi bytovými domami na Farskej lúke a v časti Daxnerovej ulice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %