Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
02.03.2024 04:10

Mesto Prešov ocenilo najúspešnejších športovcov za rok 2023


Snímka mesto Prešov


Mesto Prešov ocenilo najúspešnejších športovcov za rok 2023. Športovcom roka sa stal hádzanár Lukáš Urban z domáceho klubu Tatran Prešov. Do Siene slávy prešovského športu bol uvedený niekdajší hádzanár Tatranu Prešov Pavol Palša a in memoriam aj legendárny prešovský futbalista Gejza Šimanský.


Galavečer sa uskutočnil vo štvrtok (29. 2.) v Parku kultúry a oddychu v Prešove. Ako TASR informoval hovorca mesta Prešov Michal Hudák, oceňované boli kolektívy, jednotlivci, mládežnícke talenty, ale aj legendy, ktoré boli uvedené do siene slávy.         

"Chcem poďakovať svojim spoluhráčom, pretože hádzaná je tímový šport a bez nich by som toto určite nedosiahol. Ocenenie vnímam aj ako určitú odmenu za celý rok trénovania a veľkého odriekania, ale zároveň je to určitým záväzkom a dobrou motiváciou na sebe ďalej pracovať," povedal najúspešnejší športovec mesta Prešov za rok 2023 Lukáš Urban.         

Urban je odchovancom prešovského klubu. Ako 17-ročný sa dokázal svojimi výkonmi v dorasteneckom tíme prebojovať do seniorského A-mužstva. Bol mládežníckym reprezentantom Slovenska a v súčasnosti je stabilným členom seniorskej reprezentácie rodnej krajiny.         

"Mesto Prešov všade poznajú ako mesto hudby. Máme veľkú spoločnú ambíciu, aby sa do povedomia nielen na Slovensku zapísalo ako mesto športu. Veľmi ma teší, že sme spolu s poslancami mesta odhlasovali návrh kandidatúry Prešova na Európske mesto športu pre rok 2025," povedal primátor Prešova František Oľha.         

Cenu Objav roka získala na tohtoročnom Športovcovi roka taekwondistka Teresa Kručayová z klubu Taekwondo Gebeak Prešov. Na konte má zlato z Európskeho pohára v poľskom Lubline a na majstrovstvách sveta Taekwon - do ITF vo fínskom Tampere si spolu so zlatou medailou vybojovala aj juniorský titul majsterky sveta.         

Do Siene slávy prešovského športu pribudli tento rok hneď dve mená. Tým prvým je niekdajší hádzanár Tatranu Prešov Pavol Palša, ktorý v mužstve odohral 15 rokov. Prínosom je aj jeho angažovanie sa v mládežníckej hádzanej. Palša je zároveň držiteľom Zlatej plakety za rozvoj hádzanej na Slovensku a nachádza sa aj v Sieni slávy slovenskej hádzanej.         

Do prešovskej športovej siene slávy pribudol in memoriam aj futbalista Gejza Šimanský, ktorý po druhej svetovej vojne, vďaka svojej neobyčajnej rýchlosti a technickej zdatnosti, patril v Československu medzi najlepšie krídla.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.12.2020
Končiaci sa rok bol pre Prešov podľa primátorky jedným z najnáročnejších
Jedným z najnáročnejších v jeho novodobej histórii bol pre mesto Prešov končiaci sa rok 2020. Skonštatovala to primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
viac
19.03.2022
Športovcom PSK za rok 2021 je zápasník Tajmuraz Salkazanov
Prešovský samosprávny kraj má za sebou 18. ročník tradičnej ankety Športovec PSK 2021. Po ročnej pauze v oceňovaní, ktorú si vynútila pandémia koronavírusu, na trón pre najúspešnejšieho športovca kraja zasadol zápasník Tajmuraz Salkazanov.
viac
08.03.2023
Záujemcovia môžu požiadať o dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť
Mesto Prešov zverejnilo výzvu na poskytnutie dotácií v roku 2023 v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. Žiadosti môžu záujemcovia poslať do konca marca. Informovala o tom tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.
viac
23.02.2024
Hlasujte za najpopulárnejšieho športovca PSK roka 2023
Blíži sa vyhlasovanie výsledkov jubilejného 20. ročníka ankety Športovec Prešovského samosprávneho kraja. O približne šesť týždňov spoznáme najúspešnejších športovcov - jednotlivcov a športové kolektívy, ktorí v minulom roku dosiahli mimoriadne úspechy na národných a nadnárodných športoviskách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %