Streda 23.09.2020
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
20.01.2020 08:05

Mesto plánuje postupne ohradiť všetky kontajnerové stojiská


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Zlaté Moravce


Zlatomoravecká samospráva plánuje postupne ohradiť všetky kontajnerové stojiská na území mesta. Vedenie mesta si od projektu sľubuje zvýšenie čistoty v okolí kontajnerov.


 Uzamykateľné klietky majú zabrániť prístupu nepovolaných osôb ku kontajnerom. „Často sa stáva, že neznámi páchatelia vynášajú von odpad zo smetiakov, prípadne ho rozhadzujú po okolí, čo po inštalácii ohradenie na kľúč nebude možné,“ domnieva sa vedenie mesta.       

V Zlatých Moravciach sa nachádza vyše 50 stojísk pre kontajnery na odpad. Prvé tri stojiská samospráva ohradila koncom roka 2018, ďalšie tri dostali uzamykateľnú klietku v závere minulého roka. Zastrešená a uzamykateľná oceľová konštrukcia bola vybudovaná na stojiskách na Duklianskej, Mojmírovej a Školskej ulici. Tieto lokality boli podľa vyjadrenia radnice vybrané na základe požiadaviek od občanov a poslancov mesta. Náklady na zakúpenie a inštaláciu oceľových klietok dosiahli 21.600 eur a boli plne pokryté z rozpočtu mesta.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.02.2017
OLO začalo s distribúciou hnedých kontajnerov na bioodpad
Bratislavská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala v hlavnom meste s distribúciou hnedých kontajnerov na biologicky rozložiteľný komunálny odpad zo záhrad. Distribúcia kompostérov sa začne v marci.
viac
12.12.2018
Mesto dokončilo osádzanie nových polopodzemných kontajnerov
Šalianska radnica ukončila v týchto dňoch v mestskej časti Veča osádzanie nových polopodzemných kontajnerov na odpad. Vďaka ich veľkej kapacite sa počet kontajnerových stojísk znížil z pôvodných 30 na 17.
viac
21.01.2019
Mesto si chce zobrať úvery na financovanie investícií
Mesto Zlaté Moravce plánuje prijať preklenovací a investičný úver v celkovej sume pol milióna eur. Prijatie preklenovacieho úveru v celkovej sume 452.265 eur a investičného úveru v objeme 47.735 eur budú schvaľovať mestskí poslanci na januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.
viac
16.07.2020
Mesto Stará Ľubovňa má nové stojiská na kontajnery
Mesto Stará Ľubovňa má nové stojiská na kontajnery, ktoré v týchto dňoch pribudli na sídlisku Západ a sídlisku Východ. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %