Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
28.03.2023 07:45

Mesto kúpi za päť eur plaváreň, kúpu odsúhlasili poslanci


Snímka zdroj: (Mesto Šaľa).


Mesto Šaľa získa za symbolickú sumu päť eur plaváreň. Túto sumu vyrokovali zástupcovia mesta s vlastníkom plavárne, spoločnosťou Duslo. Kúpu plavárne odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí vo štvrtok 23. marca. Za kúpu hlasovalo 17 poslancov, jeden bol proti.


"Mesto nemá na plaváreň peniaze, len háda, či tie peniaze bude mať. Ledva sa opravila strecha plavárne, aj na ňu dal mestu milión eur Úrad vlády SR. Takže budeme mať plaváreň a budeme chodiť po výtlkoch," zdôvodnil svoje rozhodnutie nepodporiť kúpu poslanec Peter Andráši.

Plaváreň v Šali je zatvorená od apríla 2019. Spoločnosť Duslo ako jej majiteľ ju zatvorila pre zlý technický stav strechy a rozhodla sa do rekonštrukcie neinvestovať. V roku 2020 mesto s Duslom podpísali zmluvu, podľa ktorej malo mesto po desiatich rokoch nájmu plaváreň odkúpiť za 500 000 eur. Medzičasom získala samospráva na rekonštrukciu strechy dotáciu z Úradu vlády SR vo výške 1 075 000 eur, z vlastných zdrojov dofinancovala práce sumou viac ako 300 000 eur, potvrdila Erika Kollerová z mestského úradu.

Podľa slov primátora Jozefa Belického sa radnica pokúsi získať na rekonštrukciu plavárne financie mimo rozpočtu mesta. "Máme podporu plaveckej federácie, olympijského výboru," skonštatoval primátor.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.08.2018
Turistický vláčik bude voziť ľudí aj k Zoborskému kláštoru
Nitriansky turistický vláčik bude v septembri voziť pasažierov po novej trase. Mestskí poslanci odsúhlasili zmenu v jeho cestovnom poriadku, v rámci ktorej bude premávať aj k Zoborskému kláštoru.
viac
08.06.2019
Mestskí poslanci dali "zelenú" organizácii EYOF v roku 2021
Mestskí poslanci v Banskej Bystrici vo štvrtok drvivou väčšinou hlasov podporili organizovanie a usporiadanie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021 v meste pod Urpínom.
viac
16.06.2021
Na mestskom cintoríne v Šali by malo vzniknúť kolumbárium
Na mestskom cintoríne v Šali by malo vzniknúť kolumbárium so 48 urnovými schránkami. Vedenie mesta chce jeho výstavbou vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí chcú pozostatky svojich blízkych umiestniť do urnovej steny.
viac
11.03.2023
Mesto Šaľa môže získať plaváreň za symbolickú sumu
Mesto Šaľa môže získať plaváreň od podniku Duslo Šaľa za symbolickú sumu päť eur. Informoval o tom mestský úrad.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %