Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
05.04.2024 09:05

Mesto Kremnica zisťuje medzi obyvateľmi záujem o denný stacionár


Snímka zdroj: mesto Kremnica


Mesto Kremnica uvažuje nad zriadením denného stacionára a medzi obyvateľmi preto zisťuje, či majú o takúto službu záujem. Svoj názor môžu Kremničania vyjadriť prostredníctvom anonymného dotazníka, na ktorý odkazuje mesto na svojej oficiálnej internetovej stránke.


Ako uvádza radnica, denný stacionár chcú zriadiť v bývalom špitáli na Dolnej ulici v Kremnici. "Toto zariadenie je určené pre fyzické osoby, ktoré sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby a ich stupeň odkázanosti je najmenej III, pričom sú na sociálnu službu v zariadení odkázané len na určitý čas počas dňa, keďže ide výhradne o ambulantnú sociálnu službu, a nie pobytovú," uvádza mesto.         

V zariadení chcú poskytovať sociálne poradenstvo, sociálnu rehabilitáciu, pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby či stravovanie. Rovnako by zabezpečovalo záujmovú činnosť či rozvoj pracovných zručností.         

"Cieľom prieskumu je zistiť záujem občanov o túto sociálnu službu. Denný stacionár pomôže zlepšiť rozvoj, rozšíriť ponuku a kvalitu sociálnych služieb zabezpečovaných mestom," dodáva radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.07.2016
V Spišskej Teplici by mal vzniknúť denný stacionár
Počet obyvateľov v obci Spišská Teplica v okrese Poprad každým rokom vzrastá. Zároveň však pribúdajú aj ľudia v seniorskom veku.
viac
23.03.2018
Atmosféra Veľkej noci v žilinskej nemocnici
V priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vystavujú od dnešného dňa klienti originálne ručne vytvorené výrobky s tematikou Veľkej noci.
viac
07.05.2020
Mesto Michalovce zbiera príbehy z „koronadoby“
Získať ucelený obraz o prežívaní pandémie nového koronavírusu obyvateľmi chce samospráva mesta Michalovce. Príbehy jednotlivcov zbiera prostredníctvom ankety zverejnenej na svojej internetovej stránke.
viac
28.12.2020
Samospráva začala budovať denný stacionár
Denným stacionárom sa stane po rekonštrukcii časť budovy bývalej Základnej umeleckej školy (ZUŠ) vo Fiľakove v okrese Lučenec, ktorú samospráva začala v decembri obnovovať. Informoval o tom primátor Attila Agócs.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %