Streda 15.07.2020
Dnes má meniny 
Henrich
°C
09.09.2019 01:55

Mesto investovalo do školských kuchýň takmer jeden milión eur


Ilustračná snímka, zdroj: Ahoj Komárno


Takmer jeden milión eur investovala komárňanská radnica do rekonštrukcie piatich školských kuchýň. Nová bola vybudovaná na Základnej škole (ZŠ) na Rozmarínovej ulici. V tomto školskom roku tak bude mať svoju kuchyňu každá škola.


Celkovo sa v nich denne pripravuje 3500 obedov nielen pre školákov, ale aj škôlkarov a niekoľko stoviek dôchodcov. „Rekonštrukcia bola komplikovaná, pretože všetky kuchyne boli renovované súčasne hlavne počas letných prázdnin. V mnohých prípadoch stavbári museli riešiť viacročné zanedbané stavy a počas prác sa vyskytlo viac nepredvídateľných prekážok,“ informovala radnica.       

Mestské zastupiteľstvo schválilo na renováciu kuchýň z rozpočtu mesta 960.000 eur. Táto suma zahŕňala kompletnú rekonštrukciu piatich kuchýň, výmenu väčšiny spotrebičov a výstavbu a kompletné vybavenie novej kuchyne v škole na Rozmarínovej ulici. „Považujem to za veľmi dôležitý krok. Nové kuchynské spotrebiče zefektívnia varenie. Na vybudovanie dostatočnej kapacity sme potrebovali investovať značné množstvo financií aj preto, že je dôležité poskytnúť denný obed aj dôchodcom, cirkevným inštitúciám a špeciálnym školám,“ uviedol primátor Béla Keszegh.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.01.2017
Mesto Kežmarok vstúpilo do nového roka bez úverov
Kežmarskej radnici sa v roku 2016 podarilo ušetriť dostatočné zdroje na doplnenie rezervného fondu a koncom decembra splatila zostatok jej jediného bankového úveru.
viac
04.06.2019
Mesto začalo s rekonštrukciami školských kuchýň a jedální
Mesto Komárno začalo v týchto dňoch s rekonštrukciami kuchýň vo svojich základných školách (ZŠ). V priebehu nasledujúcich mesiacov má prejsť obnovou všetkých šesť školských jedální a kuchýň.
viac
26.07.2019
Mesto rekonštruuje školské kuchyne aj telocvičňu
Do nového školského roka dostanú liptovskomikulášske deti zrekonštruované školské kuchyne aj telocvičňu. Stavebný ruch je aktuálne v priestoroch školskej kuchyne v jedálni Základnej školy s materskou školou v Okoličnom, nasledovať budú kuchynské priestory MŠ Agátik a školská kuchyňa MŠ Stodoláčik.
viac
08.04.2020
Radnica investuje 350 000 eur do rekonštrukcie hasičských zbrojníc
Mesto Považská Bystrica investuje v tomto roku 350 000 eur do rekonštrukcií a výstavby šiestich hasičských zbrojníc. Radnica získala 180 000 eur ako dotáciu z ministerstva vnútra, ďalších 170 000 eur investuje z vlastných zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %