Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
28.08.2023 04:15

Mesto chce rozšíriť MHD, hľadá dopravcu na dlhodobý kontrakt


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Pezinok hľadá dopravcu, ktorý bude od januára 2024 zabezpečovať prevádzku mestskej hromadnej dopravy (MHD). V oznámení o verejnom obstarávaní, zverejnenom v pondelok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ráta s prevádzkou rozšírenej siete liniek.


Mesto chce podpísať dlhodobý desaťročný kontrakt a zo súčasnej jednej linky premávajúcej počas pracovných dní, rozšíriť sieť MHD na štyri linky, premávajúce každý deň. Predpokladaná cena obstarania je 6 399 302 eur bez DPH. Záujemcovia môžu predložiť ponuky do 6. októbra. Sieť MHD bude súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Mesto v súťažných podkladoch pripomína, že súčasný prevádzkovateľ MHD v Pezinku momentálne zabezpečuje transport na jednej linke po trase medzi železničnou stanicou a nemocnicou. "Autobus na linke mesačne najazdí 2000 - 2200 km, premáva iba počas pracovných dní," dodáva mesto.

Samospráva má záujem vzhľadom na veľkosť mesta, jeho tvar a rozlohu zabezpečiť po novom štyri linky. "Navrhovanými trasami sú Kučišdorf - železničná stanica, nemocnica - sídlisko Muškát - železničná stanica, nemocnica - sídlisko Sever - železničná stanica a okružná trasa sídlisko Juh - železničná stanica," avizuje mesto. Cestovný poriadok chce naviazať hlavne na odchody a príchody vlakov smer Bratislava a Trnava na železničnú stanicu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.11.2020
Pozvánka na školenie „Zelené verejné obstarávanie“
Úrad pre verejné obstarávanie pozýva verejných obstarávateľov / obstarávateľov na školenie Zelené verejné obstarávanie - papier, počítače a vozidlá, ktoré sa uskutoční on-line 27.11.2020 o 9:00 hod.
viac
01.03.2021
Ako nakupovať ekologické čistiace prostriedky?
V nadväznosti na Vládou SR schválený dokument - Metodika pre produktovú skupinu zelené verejné obstarávanie na čistiace prostriedky a upratovacie služby zo dňa 10. 2. 2021 Úrad pre verejné obstarávanie pripravil metodickú príručku s názvom "Ako nakupovať ekologické čistiace prostriedky?".
viac
14.04.2021
ÚVO pripravil podcast o súhrnných správach o zadaných zákazkách
Témou nového podcastu Úradu pre verejné obstarávanie sú súhrnné správy o zadaných zákazkách. Túto problematiku, rozdelenú pre jej rozsiahlosť na dve časti, približuje vedúci stáleho pracoviska úradu v Trenčíne Erik Mičian.
viac
18.06.2021
Podcast na tému: Neplatnosť zmluvy uzatvorenej vo VO
Kedy môže Úrad pre verejné obstarávanie „napadnúť“ platnosť zmluvy? Aké dôsledky z toho vyplývajú pre verejného obstarávateľa?
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %