Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
20.02.2024 05:05

Mesto chce do riešenia problémov ľudí bez domova zapojiť aj verejnosť


Ilustračná snímka, zdroj: domaci.hn.cz


Novozámocká radnica hľadá ľudí, ktorí sa chcú podieľať na riešení problémov ľudí bez domova. Záujemcovia sa stanú súčasťou pracovných skupín, ktoré budú tvoriť koncepciu na roky 2025 až 2033.


Podľa mestského úradu pôjde o komplexný model zameraný na prevenciu, riešenie a zmiernenie krízovej situácie ľudí bez domova. "Odbor sociálnych vecí a školstva v spolupráci s platformou SocioFórum začal participatívnym spôsobom spracovávať koncepciu. Jej cieľom je zlepšiť kvalitu a rozsah poskytovaných sociálnych služieb, spracovať komplexný a koordinovaný prístup prevencie a riešenie súvisiacich problémov cieľovej skupiny," uviedol magistrát.        

Pracovné skupiny sa budú zaoberať štyrmi prioritnými témami. "Pôjde o oblasť bývania, zdravotnej starostlivosti, zamestnanosti a oblasť sociálnych služieb a sociálno-právnej ochrany. Vyzývame občanov mesta Nové Zámky, ktorí majú záujem byť súčasťou pracovných skupín, aby sa prihlásili na mestskom úrade," doplnila radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.03.2018
Nové Zámky chcú získať titul Mesto kultúry 2019.
V rámci výzvy, ktorú vydal Fond na podporu umenia, sa môže radnica uchádzať o podporu až do výšky 300-ti.s eur. Mesto chce získať titul prostredníctvom projektu, ktorého mottom je Jednota v rozmanitosti, rozmanitosť v jednote.
viac
19.03.2020
O podpore projektov z participatívneho rozpočtu rozhodne verejnosť
Novozámocká radnica v týchto dňoch spustila verejné hlasovanie o projektoch, ktoré mesto podporí z participatívneho rozpočtu. Celkovo je v ňom vyčlenených 20 000 eur. O podporu sa uchádza 12 projektov.
viac
24.10.2020
Mesto zabezpečí osamelým seniorom nákupy potravín, drogérie i liekov
Mesto Nové Zámky ponúka služby pre osamelých seniorov, ktorí nemajú deti a príbuzných, prípadne ich rodina žije v inom meste, v zahraničí, alebo sú v nariadenej karanténe. Mesto zabezpečí seniorom donášku obedov z miestnej reštaurácie i nákup základných potravín, drogérie a liekov.
viac
08.12.2020
Mesto pomôže s financovaním trafostanice na zimnom štadióne
Mesto Nové Zámky pomôže prevádzkovateľovi zimného štadióna s investíciou do novej trafostanice. Mestskí poslanci na svojom rokovaní ešte koncom novembra schválili združenie financií na vybudovanie nového zariadenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %