Streda 13.11.2019
Dnes má meniny 
Stanislav
°C
19.08.2018 08:30

Medzinárodný futbalový turnaj obcí s názvom Vysoká


Družstvo z Vysokej nad Kysucou, ktoré skončilo na peknom treťom mieste so ziskom 14 bodov.


Medzinárodný futbalový turnaj obcí s názvom „Vysoká“ sa v tomto kalendárnom roku „dožil“ svojho jubilea. V sobotu 4. augusta 2018 sa konal už jeho 10. ročník a hostiteľskou obcou tentoraz po prvýkrát bola obec Vysoká nad Labem.


Turnaja sa zúčastnili:

Z Českej republiky Vysoká nad Labem 1, Vysoká nad Labem 2, Vysoká ve Slezku, Vysoká u Hustopečí nad Bečvou

Slovenskú republiku reprezentovali Vysoká nad Uhom, Vysoká pri Morave, Vysoká nad Kysucou a Poľskú republiku obec Wysoka.

Hralo sa s počtom hráčov 5+1, hokejovým striedaním, po 15 minút, systémom každý s každým, teda každé mužstvo odohralo po 7 zápasov. Po skončení každého zápasu sa kopali pokutové kopy, ktoré slúžili ako doplnkové body.

Družstvo z Vysokej nad Kysucou, kde sa aj myšlienka organizovania tohto turnaja zrodila, zo siedmich zápasov 3 vyhralo (Vysoká ve Slezku, Vysoká pri Morave a Vysoká u Hustopečí nad Bečvou), 2 remízovalo (Vysoká nad Uhom a Wysoka),  dva prehralo (Vysoká nad Labem 1, Vysoká nad Labem 2) a tri krát vyhralo na pokutové kopy. Celkovo Vysoká nad Kysucou skončila na peknom treťom mieste so ziskom 14 bodov. Zvíťazilo domáce družstvo Vysoká nad Labem 2, druhá skončila Vysoká nad Uhom.

Najstarším hráčom celého turnaja bol Ján Jurkovič z Vysokej nad Kysucou.

Veľké poďakovanie patrí usporiadateľom za perfektnú prípravu celého podujatia. Futbalový turnaj sa odohral v krásnom športovom areáli, aj napriek tomu, že celý deň sprevádzala nesmierna horúčava (38°C), všetci hráči boli unavení ale spokojní - veď vyhrali zasa iba „vysočania“.

11. ročník Medzinárodného futbalového turnaja obcí s názvom „Vysoká“ sa uskutoční dňa 27. 7. 2019 opäť na území Českej republiky v obci Vysoká ve Slezku okr. Bruntál.

Autor: Anton Varecha, starosta obce Vysoká nad Kysucou


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.10.2016
Vo Vysokej nad Kysucou oslávili štyristo rokov obce
Tam, kde sa rieka Kysuca hlboko zarezala do flyšu a oddelila Turzovskú vrchovinu od Javorníkov a príroda tak vytvorila nádherný kraj a kde sa na kopaniciach usadili pracovití ľudia, tu sa začala pred 400 rokmi písať história obce Vysoká nad Kysucou.
viac
10.05.2018
Hokejové zápasy slovenskej reprezentácie na veľkoplošnej projekcii
Obec Vysoká nad Kysucou zabezpečila potrebné povolenia a niektoré večerné hokejové zápasy bude svojim obyvateľom premietnať prostredníctvom veľkoplošnej projekcie.
viac
08.06.2018
Váľanie mája vo Vysokej nad Kysucou
Počas prvej júnovej soboty, ktorá tento rok pripadla na 2. júna 2018, už ako býva zvykom a tradíciou sa konalo v ústredí obce Vysoká nad Kysucou váľanie „obecného mája".
viac
02.09.2018
Vo Vysokej nad Kysucou stojí monumentálny dvojkríž
Vznik najdôležitejšieho zákona suverénneho nezávislého štátu - Ústavy SR si na Slovensku pripomíname vždy 1. septembra štátnym sviatkom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %