Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
20.02.2024 03:05

Máme záujem na spoločnom vzdelávaní detí v oblasti životného prostredia


Ilustračná snímka zo stretnutia (Zdroj: ZMOS)


O spolupráci pri spoločnom projekte pri vzdelávaní detí v oblasti životného prostredia hovoril predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik s predsedom občianskeho združenia LAVAS Ladislavom Gulikom.


„Máme záujem o spoluprácu pri spoločnom projekte na vzdelávanie detí v predprimárnom vzdelávaní v oblasti tvorby a ochrany životného prostredia s akcentom na odpadové hospodárstvo, triedenie odpadu, mechanicko-biologickú úpravu odpadu a onedlho zavedenú povinnosť triedenia šatstva,“ ozrejmil predseda ZMOS Jozef Božik po rokovaní v pondelok 19. februára 2024. 

„Spoločným cieľom by bola príprava tematického videa a publikácie, ktoré by nadväzovali na doterajšiu činnosť občianskeho združenia LAVAS v oblasti výchovy a vzdelávania. Naplnila by sa aj vôľa ZMOS pomáhať, chrániť a spájať s cieľom edukácie a výchovy detí,“ dodal predseda ZMOS Jozef Božik.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.11.2017
Tak vnímajú svoje okolie mladí slovenskí reportéri
Prebytočná spotreba plastových fliaš, odpadky znečisťujúce životné prostredie, separovanie komunálneho odpadu či jeho následná recyklácia. Aj o túto problematiku sme sa zaujímali koncom minulého mesiaca na seminári v Trenčíne.
viac
22.03.2019
Žilina vyhlásila grantové výzvy. Po novom už o ne možno požiadať elektronicky
Žilinská radnica vyhlásila výzvy na predkladanie žiadostí o granty, v rámci ktorých rozdelí 173 tisíc eur. Mesto podporí aktivity z oblasti kultúry, športu, sociálnej a zdravotnej oblasti, vzdelávania, životného prostredia a inštitucionálnej podpory. Ďalších 400 tisíc eur pôjde na športové dotácie.
viac
18.11.2020
B. Gröhling: V súvislosti s návratom detí do škôl sa stretneme s epidemiológmi
V súvislosti s návratom detí do škôl sa vedenie ministerstva školstva stretne s epidemiológmi vo štvrtok 19. novembra.
viac
04.01.2022
ZMOS prichádza s enviroakadémiou
Združenie miest a obcí Slovenska prichádza s enviroakadémiou. Cieľom tejto agendy bude pokrytie kľúčových aspektov životného prostredia z hľadiska miestnej územnej samosprávy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %