Utorok 25.02.2020
Dnes má meniny 
Frederik, Frederika
°C
04.11.2019 12:10

Malacky dostali vyše pol milióna z eurofondov na detské jasle


Ilustračná snímka, zdroj: zivedeti.cz


Projekt detských jaslí v Malackách získal externé zdroje. Mestu odsúhlasili eurofondy vo výške 584.000 eur, - informovala hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová.


Pripomenula, že jasle vzniknú ako prístavba jedného z pavilónov v areáli materskej školy na Bernolákovej ulici.       

"Súčasťou projektu sú nielen stavebné práce, ale aj vybavenie a celková rekonštrukcia pavilónu a jeho okolia,“ dodala o jasliach, ktoré by mali mať kapacitu 20 detí. Mesto má pre objekt právoplatné stavebné povolenie.       

Dôvodom zriadenia jaslí je veľký záujme rodičov v Malackách o umiestnenie detí vo veku približne dva roky a obmedzené kapacity materskej školy, ktoré tomuto záujmu nemôžu vyhovieť.       

Projekt i žiadosť o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 584-tis. eur schválili poslanci Malaciek na marcovom rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ). Predpokladané spolufinancovanie mesta je 31-tis. eur.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.01.2017
Prešov získal financie na kúpu techniky na zvoz a spracovanie bioodpadu
Prešovská spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a. s. (TSmP, a.s.) bola úspešná pri podávaní projektu zo zdrojov EÚ. Z operačného programu Kvalita životného prostredia tak mesto získalo finančné prostriedky vo výške takmer 830 000 eur.
viac
07.08.2017
Mesto chce z Mierového námestia v centre vytvoriť pešiu zónu
Centrum Malaciek by sa mohlo výrazne zmeniť. Vedenie okresného mesta plánuje vytvoriť z Mierového námestia pešiu zónu a súčasné parkovisko na tejto ploche presunúť pod zem.
viac
22.10.2018
Na Slovensku pribudla ďalšia technická škôlka, otvorili ju v Malackách
Na Slovensku pribudla ďalšia technická škôlka, tentoraz v Malackách. Situovaná v elokovanom pracovisku Materskej školy na Štúrovej ulici. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Malacky Ľubica Pilzová.
viac
14.03.2019
Mesto pripravuje detské jasle
Poslanci mestského zastupiteľstva schválili projekt detských jaslí a súhlasili s tým, aby mesto podalo žiadosť o nenávratný finančný príspevok z eurofondov (Integrovaný regionálny operačný program) vo výške 584 tisíc €. Spolufinancovanie mesta sa predpokladá vo výške 31 tisíc €.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %