Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
02.03.2024 11:10

Lávku pre peších na sídlisku Solinky začnú opravovať v apríli


Snímka zdroj: slovensky-vecernik.sk


Na žilinskom sídlisku Solinky začnú v apríli opravovať lávku pre peších. Podľa Kataríny Gazdíkovej zo žilinskej radnice budú celkové náklady na opravu vo výške takmer 390.000 eur. Stavebné práce potrvajú do júna a vyžiadajú si úplnú uzáveru mostného objektu.


Doplnila, že tvorí hlavné prepojenie medzi sídliskami Hliny a Solinky. "Okrem peších slúži aj cyklistom, keďže je naň napojená cyklotrasa. V súčasnosti je v nevyhovujúcom technickom stave. Samospráva preto zrealizovala odbornú diagnostiku a rozhodla sa pristúpiť k jeho rekonštrukcii," uviedla.         

Podľa primátora Žiliny Petra Fiabáneho nadväzuje samospráva na zrealizované opravy mostov na sídlisku Vlčince. "Či už to bola lávka pre peších na Obchodnej ulici, most na Ulici Matice slovenskej či most na Ulici sv. Cyrila a Metoda, kde aktuálne realizujeme stavebné práce. Lávka pre peších na Centrálnej ulici je posledným z mostných objektov, ktoré sme pred troma rokmi identifikovali ako najrizikovejšie a najvyťaženejšie mosty v Žiline," priblížil.         

Rekonštrukcia je rozdelená na dve časti. "V prvej fáze sa lávka kompletne uzavrie a demontuje. Demontáž sa plánuje v termíne od 26. do 28. apríla 2024 a vyžiada si nevyhnutné výluky mestskej hromadnej dopravy (MHD) i čiastočné dopravné obmedzenia. V druhej fáze, od 24. do 26. mája 2024, sa osadí nový most. Práce budú mať rovnako za následok výluky MHD a krátkodobé obmedzenia v doprave," dodala Gazdíková.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.04.2019
sme ZA čistejšie mesto
Po ústupe zimy a s príchodom jari začína obyvateľov nášho mesta trápiť neporiadok. Sídliská sú plné odpadkov, na chodníkoch nachádzame ohorky z cigariet, pri prechádzkach v parkoch či oddychových zónach nám zase skríži cestu množstvo obalov z potravín a nápojov.
viac
25.05.2020
Na sídlisku Hliny I v Žiline začali s revitalizáciou
Investíciu viac ako 209 000 eur si vyžiada revitalizácia verejných priestorov vo vnútrobloku na sídlisku Hliny I v Žiline. Rekonštrukčné práce sa začali v týchto dňoch. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.
viac
29.07.2020
Mesto rieši dunenie na obnovenej časti Karlovesko-dúbravskej radiály
Mesto Bratislava rieši dunenie na obnovenej časti Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Na tento problém po obnovení premávky električiek upozorňovali niektorí obyvatelia žijúci v blízkosti zmodernizovanej trate. Potvrdila to hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.
viac
07.05.2022
V Strečne vznikne nová cyklotrasa, rekonštrukciou prejde aj lávka pre peších
V priebehu mesiaca máj sa začne výstavba Vážskej cyklotrasy v obci Strečno v dĺžke 2,2 km. Rekonštrukcie sa dočká aj lávka pre peších a cyklistov ponad rieku Váh.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %