Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
13.10.2023 03:00

Lákadlom soboty v Trnave bude Trnavský rínek


Ilustračná snímka zdroj: Trnava - Zoznam


Viac ako 135 lokálnych výrobcov a remeselníkov sa chystá v sobotu (14. 10.) na Trnavský rínek, ktorý sa bude konať v historickom centre Trnavy na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša. Tento rok podujatie oslavuje svoju desaťročnicu, pripravený je aj tradične bohatý sprievodný program.


Návštevníci v predajných stánkoch nájdu pestrú ponuku potravín, čajov, sirupov, vína, nebude chýbať remeselná pekáreň či zákusky. Rínek sa nezaobíde bez výrobcov oblečenia, doplnkov či sortimentu z antikvariátov. Na jesennej verzii podujatia vystúpi rómska kapela Gypsy Elegancez z Trnavy a pražské folk-popové duo Mladé perspektívni ryby.         

Pre najmenších návštevníkov Trnavského rínku organizátori z občianskeho združenia Bronco pripravili dve divadielka pri starom Arcibiskupskom paláci. V parku na Kapitulskej ulici budú tvorivé dielne a maľovanie na tvár a takisto aj výtvarné workshopy. Pre nadšencov histórie je v programe prehliadka centra mesta s kunsthistoričkou Emíliou Valachovičovou. Návštevníci budú mať zároveň možnosť nahliadnuť do kostnice pri Bazilike sv. Mikuláša.         

Trnavský rínek býva tradične lákadlom pre Trnavčanov, no vo veľkej miere priťahuje návštevníkov aj z iných miest. "Organizátori pri výbere predajcov tentoraz kládli ešte väčší dôraz na ich lokálny či regionálny pôvod. Teší nás, že toto podujatie si za desať rokov svojej existencie získalo veľkú priazeň," uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Alexander Prostinák.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.06.2016
Botanická, Fándlyho i zámocká záhrada otvoria svoje brány
Počas nadchádzajúceho víkendu otvorených parkov a záhrad budú v Trnavskom kraji sprístupnené dve výnimočné záhrady.
viac
11.10.2017
Trnavský rínek ponúkne pestrú paletu slovenských výrobkov
Po krásnom horúcom lete sa môžeme tešiť na farebný jesenný Trnavský rínek. Uskutoční sa v sobotu 14. októbra od 9. do 17. hodiny v najkrajšej časti Trnavy – na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša.
viac
06.09.2019
V Trnave sa začína Tradičný trnavský jarmok
Jedným z najvýznamnejších kultúrno-spoločenským podujatím mesta Trnava je veľkolepý Tradičný trnavský jarmok, ktorý je návratom k tradíciám dávnych miestnych trhov. Neoddeliteľnou súčasťou jarmoku sa stalo aj obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami.
viac
17.05.2023
Trnavský rínek oslávi 10 rokov pestrým programom
Trnavský rínek - jednodňový pouličný festival lokálnej tvorby oslávi svoje 10. výročie v sobotu 20. mája účasťou 130 lokálnych tvorcov, výrobcov a remeselníkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %