Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
05.12.2023 01:05

L. Mikuláš prispeje východoslovenským samosprávam postihnutým zemetrasením


Ilustračná snímka, zdroj: iMeteo.sk


Východoslovenským samosprávam postihnutým zemetrasením posiela liptovskomikulášska radnica 3000 eur. Návrh primátora Jána Blcháča odobrili poslanci mestského zastupiteľstva na ostatnom rokovaní. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


Príspevkom sa bude radnica podieľať na likvidácii následkov zemetrasenia. "Októbrové zemetrasenie na východe krajiny zničilo cesty, domy, školy, kostoly, múzeá aj ďalšie budovy. Celkové škody rátajú obce a Prešovský samosprávny kraj v miliónoch. Liptovský Mikuláš pošle 3000 eur zo svojho rozpočtu na transparentný účet, ktorý zriadilo Združenie miest a obcí Slovenska," uviedla hovorkyňa.         

Dodala, že radnica už viackrát podala pomocnú ruku po nešťastiach samosprávam v rôznych častiach Slovenska. Naposledy v lete poslali peniaze Banskej Štiavnici na odstraňovanie následkov požiaru, predtým po výbuchu bytovky na Mukačevskej ulici v roku 2019 do Prešova. Po prírodnej katastrofe vo Vrátnej v roku 2014 finančne podporili Terchovú, ale napríklad aj rodiny baníkov a záchranárov v Handlovej po výbuchu v bani v roku 2009.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2016
Spoznajte zlomové okamihy mestskej histórie
Špeciálnu tematickú prehliadkovú trasu mestom si pri príležitosti 730. výročia prvej písomnej zmienky o Liptovskom Mikuláši pre návštevníkov pripravilo tunajšie informačné centrum.
viac
11.10.2016
Cyklochodník predĺžia až do Liptovskej Ondrašovej
Niekoľkokilometrový úsek cyklochodníka popri Váhu v Liptovskom Mikuláši, ktorý je súčasťou veľkého slovensko-poľského projektu postupného budovania Historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier, radnica predĺži o ďalších 1400 metrov.
viac
12.01.2017
V silných mrazoch praskajú potrubia a zamŕzajú prípojky
V ostatných dňoch odstraňovali liptovskomikulášski vodári desiatky porúch. Pri výkopoch v premrznutej zemi museli používať aj hydraulické zbíjacie kladivo. Zem je v súčasnosti zamrznutá do hĺbky viac ako stodesať centimetrov.
viac
04.03.2022
Novým partnerským mestom Liptovského Mikuláša je Nový Targ
Novým partnerským mestom Liptovského Mikuláša sa stal poľský Nový Targ. Návrh dohody o partnerských vzťahoch a spolupráci podpísali predstavitelia oboch samospráv. Informovala o tom hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %