Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
23.09.2022 07:45

KSK ukončil obnovu cesty medzi Hájom a Hačavou za vyše milión eur


Cesta medzi Hájom a Hačavou bola roky vo veľmi zlom stave.


Košický samosprávny kraj (KSK) ukončil rekonštrukciu cesty tretej triedy, ktorá spája obce Háj a Hačava v Slovenskom krase v okrese Košice-okolie.


Komplexná obnova úseku v dĺžke 3,3 kilometra sa začala na jar a z krajského rozpočtu na to išlo viac ako milión eur. Informoval o tom v stredu Úrad KSK na svojej webstránke.

Práce zahŕňali aj opravu a vybudovanie siedmich priepustov, ako aj vybudovanie dvoch oporných múrov. Na vybraných miestach rozšírili cestu a upravili cestné krajnice či odvodnenie. V poslednej fáze cestári vydláždili priekopy a osadili nové zvodidlá a zábradlia.

Pre veľmi zlý stav patrila táto cesta medzi najkritizovanejšie úseky v okrese Košice-okolie. Zhotoviteľ si prebral stavenisko koncom roka 2021 a do konca zimy realizoval prípravné a inžinierske práce a úpravu okolia. Od marca na stavenisko nastúpili stroje. "Pôvodný asfaltový koberec bol sfrézovaný a nahradil ho nový. Vo vybraných úsekoch bolo nutné upraviť aj podložie cesty," uviedol kraj. Podľa samosprávy išlo o jednu z najnáročnejších rekonštrukcií ciest v okrese.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.04.2020
KSK pokračuje v rekonštrukciách ciest
Opravy ciest v Košickom samosprávnom kraji (KSK) pokračujú, situácia spojená s novým koronavírusom práce nestopla. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.
viac
17.05.2021
Začínajú sa dokončovacie práce na ceste medzi Čaňou a Haniskou
Hlavný ťah medzi obcami Čaňa a Haniska v okrese Košice-okolie by mal byť opravený do konca mája.
viac
29.11.2021
Košický kraj dokončil rekonštrukciu mosta medzi Malým Horešom a Pribeníkom
Košický samosprávny kraj (KSK) v týchto dňoch dokončil rekonštrukciu mosta medzi Malým Horešom a Pribeníkom v Trebišovskom okrese. Počas obnovy narazil zhotoviteľ na tekuté piesky, pôvodnú projektovú dokumentáciu tak museli prepracovať.
viac
13.01.2022
KSK dokončil rekonštrukciu cesty medzi obcami Ploské – Ortáše a Vtáčkovce
Košický samosprávny kraj (KSK) zrekonštruoval cestu tretej triedy medzi obcami Ploské, časť Ortáše a Vtáčkovce. Išlo o jeden z najproblémovejších úsekov ciest v okrese Košice-okolie, po oprave slúži motoristickej verejnosti od konca minulého roka. Informoval o tom v stredu Úrad KSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %