Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
27.09.2021 09:45

KSK podporí z dotačnej schémy desiatky projektov, vyhlásil aj druhé kolo


Košický samosprávny kraj (logo)


Sumu 133.000 eur prerozdelí Košický samosprávny kraj (KSK) v rámci prvého kola výzvy dotačnej schémy. Podporu získalo dokopy 37 projektov.


O dotáciu sa môžu uchádzať aj ďalší žiadatelia, druhé kolo trvá do 8. októbra. TASR o tom informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková.       

Do prvého kola výzvy sa zapojili žiadatelia spolu so 73 projektmi, týkali sa oblasti ochrany životného prostredia, regionálneho rozvoja, športu a vzdelávania, sociálnych vecí a zdravotníctva či kultúry po celom kraji. Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku projekty prvýkrát hodnotili odborníci aj krajskí poslanci. „Pri schvaľovaní mala preto dôležité slovo novovytvorená dotačná komisia. Vďaka krajskej podpore tak v Košickom kraji rozhýbeme hlavne šport. Obyvatelia všetkých vekových kategórií sa môžu tešiť na nové aj vylepšené športové atrakcie, zázemie pre mladých hokejistov, ale aj náučný chodník, hudobné a tvorivé aktivity pre mládež či nové bezpečnostné prvky, oddychové zóny a parky v obciach,“  povedal.       

Zrealizovať sa má napríklad projekt multifunkčnej plochy pre in-line a zimné športy v obci Teplička na Spiši, workoutové ihrisko v Poľove či turisticko-vychádzková trasa Krížová v Gelnici. V obci Zlatá Idka majú využívať zrážkovú vodu, a to prostredníctvom jej zachytávania v retenčnej nádrži. Medzi schválenými projektmi je okrem iných aj realizácia oporného múru, ktorý pomôže uchovať prírodný unikát - vodopád v obci Hrhov. „Prostriedky z výzvy tiež pomôžu pri výstavbe pastoračného centra v Lastovciach neďaleko Trebišova. Rozvíjať mladé talenty zas pomôže finančná podpora medzinárodného festivalu mládežníckych orchestrov a zborov - Šengenský poludník a mnohé ďalšie projekty,“ dodáva KSK.       

Úspešní žiadatelia mohli získať dotáciu v minimálnej výške 500 eur. Maximálna výška príspevku v prípade dotačnej schémy sa riadila alokáciami peňazí pre konkrétny okres, a to v závislosti od počtu obyvateľov. Keďže v prvom kole výzvy KSK neprerozdelil všetky alokované prostriedky, vyhlásil druhé kolo. Bližšie informácie k podaniu projektov na poskytnutie dotácie sú zverejnené na webovej stránke KSK.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.06.2016
Kraj podporí 24 projektov miest a obcí
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančne podporí 24 projektov miest a obcí v bratislavskom regióne a jednej bratislavskej časti v celkovej výške 100 000 eur.
viac
04.10.2016
Vyhlásili druhú grantovú výzvu Dunajského fondu
V rámci nadačného programu Dunajský fond vyhlásila 3. októbra 2016 Stredoeurópska nadácia druhé grantové kolo, ktoré je zamerané na oživovanie a skvalitňovanie verejných priestorov na Dunaji a Malom Dunaji. Informoval o tom Juraj Tedla zo Stredoeurópskej nadácie.
viac
10.11.2016
Dotačná schéma pre turizmus je spustená
BSK 9. novembra zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2017.
viac
01.12.2017
Grantová výzva na podporu kultúry v Košiciach na rok 2018 je otvorená
Od stredy 29. novembra môžu kultúrne organizácie, kultúrni operátori a individuálni žiadatelia predkladať žiadosti v grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2018. Uzávierka predkladania žiadostí je stanovená na 8. január 2018.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %