Utorok 30.11.2021
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
31.10.2020 02:50

Karpatská nadácia podporí základné školy a učiteľov na východnom Slovensku


Karpatská nadácia


Karpatská nadácia finančne podporí základné školy a učiteľov na východnom Slovensku. Školy, ktoré chcú urobiť svoj vzdelávací proces kreatívnejší a pútavejší, majú možnosť získať od nadácie finančnú podporu v rámci programu Škola budúcnosti.


Úspešní žiadatelia môžu získať pre svoj projekt podporu až 2500 eur. TASR o tom informoval Ján Melikant z Karpatskej nadácie s tým, že program celkovo prerozdelí 20.000 eur.       

Ako ďalej ozrejmil, o finančnú podporu sa môžu uchádzať aj učitelia základných škôl. V rámci programu Učiteľ/ka budúcnosti môžu na svoje inovatívne projekty získať osobný grant až 1000 eur, pričom až 20 % z poskytnutého grantu môžu použiť na ohodnotenie vlastnej práce na projekte.       

„Karpatská nadácia vníma nedostatočnú pripravenosť a schopnosť vzdelávacích systémov reagovať na rýchlo sa meniace potreby vzdelávania a prípravy detí a mladých ľudí na život v 21. storočí. Preto v tejto oblasti vyvíjame vlastné riešenia. Cez naše programy chceme podporiť progresívne školy a učiteľov, ktorí prichádzajú s vlastnou iniciatívou a kreatívne menia systém vzdelávania vo vlastnom bezprostrednom okolí,“ uviedla riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittel.       

Oba programy podľa jej slov spustili vďaka podpore Nadačného fondu Magenta Life od Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. Viac informácií o oboch programoch je možné nájsť na webstránke nadácie www.karpatskanadacia.sk.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.03.2017
Karpatská nadácia rozdelila z Nadačného fondu Getrag takmer 40 000 eur
Druhý ročník grantových programov Getrag pre ľudí a Getrag pre región, ktorý administruje košická Karpatská nadácia (KN) a je financovaný z asignácie dane z príjmu spoločnosti Getrag Ford Transmissions (GFT) Slovakia, prerozdelil 36 600 eur.
viac
13.11.2017
Nadačný fond Karpatskej nadácie podporí verejnoprospešné projekty
Neziskové organizácie aj aktívne neformálne skupiny z východného Slovenska môžu na svoje verejne prospešné rozvojové projekty získať celkovú sumu 15 000 eur.
viac
22.10.2020
NKN podporila grantom sedem projektov na základných školách
Nitrianska komunitná nadácia (NKN) podporí sumou 6900 eur viaceré aktivity zamerané na skvalitnenie vzdelávania na základných školách. V rámci grantového programu Strecha pre váš nápad získa dotáciu celkovo sedem podaných projektov.
viac
12.11.2020
Program Spoločne pre región opäť podporí projekty na východe
Grantový program Spoločne pre región opäť rozdelí 13 000 eur na podporu verejnoprospešných komunitných projektov na východnom Slovensku. V poradí 14. ročník programu otvárajú Karpatská nadácia a košická hutnícka spoločnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %