Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
12.02.2016 09:00

Káčer na bicykli po Slovensku za dobrú vec


Amatérsky cyklista Peter Káčer pomáha druhým aj napriek svojmu hendikepu. (Foto: Obecné noviny)


O charitatívnom podujatí, aké nemá obdobu, sme sa rozprávali s Petrom Káčerom, amatérskym športovcom, filantropom a správcom Nadácie TA3.


Peter Káčer síce nie je profesionálny športovec, ale jeho meno sa už dlhé roky spája s bicyklovaním. So svojím špeciálnym trojkolesovým bicyklom a s ušľachtilou myšlienkou sa každý rok vydáva na cestu po Slovensku, aby pomáhal iným ľuďom. Pritom sám je hendikepovaný. Petra Káčera, správcu Nadácie TA3, sme požiadali o rozhovor.

P. Káčer: Všade sme stretávali ochotných, príjemných ľudí, ktorí nás srdečne vítali vo svojom kraji, videl som, ako žijú a čím žijú, prezentovali sa svojím folklórom a pohostinnosťou, aká sa nedá predstierať. A práve títo ľudia dávali čaro aj jednotlivým regiónom. Zvlášť by som predsa len chcel vyzdvihnúť ochotu a ústretovosť samospráv tých obcí a miest, ktorými sme prechádzali. Že nás vyhlásili v obecnom rozhlase, že sa zmienili o nás v miestnych médiách, alebo nám pri štarte zorganizovali krásny kultúrny program – len preto, aby podporili moje úsilie pomáhať iným. To sa nedá zabudnúť, to sa nedá ani doceniť, za to sa môžem iba úprimne poďakovať.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 3.

Autor: (Michal Kaliňák - ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.05.2020
Elektrobicykle trnavského bikesharingu budú v uliciach opäť od júna
Od pondelka 1. júna mesto Trnava opäť spúšťa prevádzku zdieľaných elektrobicyklov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.
viac
30.05.2020
Zmeny pri obedoch a vlakoch zadarmo sú na debatu v koalícii
Prípadná zmena pri takých sociálnych opatreniach, ako sú obedy alebo vlaky zadarmo pre žiakov a študentov, je na debatu s koaličnými partnermi. V rozhovore to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.
viac
30.05.2020
Do e-testovania sa zapojilo takmer 14 000 žiakov
V čase dištančného vzdelávania počas pandémie nového koronavírusu využilo v apríli a máji ponuku elektronických testovaní takmer 14 000 žiakov základných a stredných škôl na Slovensku.
viac
29.05.2020
ŽSK očakáva v tomto roku pokles daňových príjmov v objeme 6,3 milióna eur
Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) schválili v pondelok (25. 5.) na online zasadnutí prvú úpravu rozpočtu na rok 2020, ktorá reflektuje očakávaný pokles daňových príjmov v objeme 6,3 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %