Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
07.05.2022 07:30

Ivan Bella uvedie v Piešťanoch do života 40 leteckých kníh


Časť obálok kníh, ktoré sa budú slávnostne uvádzať do života


Počas festivalu letectva v Piešťanoch sa slávnostným aktom uvedú do života knihy z najväčšej knižnej edície Slovensko z neba. 40 titulov vydaných počas covidovej éry pokrstí slovenský kozmonaut Ivan Bella.


Vydavateľský tím z Kynceľovej neďaleko Banskej Bystrice sa rozhodol hromadne uviesť do života 40 titulov z najväčšej knižnej edície leteckých kníh Slovensko z neba. „Vydané knihy za posledné dva roky nebolo možné slávnostne uviesť do knižného sveta pre obmedzenia súvisiace s pandémiou. Preto tieto nepokrstené deti z neba uvedieme hromadne do života už túto sobotu 7. mája na festivale letectva v Piešťanoch. Som veľmi rád, že úlohu krstného otca na seba vzal môj priateľ, prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella, hovorí pilot, letecký fotograf a autor myšlienky knižnej edície Slovensko z neba, Milan Paprčka.

Leteckým palivom pokrstí knihy z neba slovenský kozmonaut

Symbolickým pokvapkaním leteckého paliva uvedie do knižného sveta štyridsať leteckých kníh náš slovenský kozmonaut, brigádny generál vo výslužbe, Ing. Ivan Bella. Bude to v sobotu 7.  mája  po oficiálnom otvorení Airfestu.

Počas bohatého programu na piešťanskom letisku bude mať možnosť návštevník zažiť skutočný letecký zážitok. Akrobatické formácie parašutistov, dychberúce vystúpenia leteckých akrobatov, prezentácia historických lietadiel či dhoočakávaná nočná show sú lákavým tipom pre strávenie neobyčajného víkendu na letisku v Piešťanoch.

Ako vznikli knihy leteckých fotografií sa dozviete na Airfeste Piešťany 2022

Počas celého Airfestu, budú v Aerosalóne vystavené aj dve špeciálne fotografické lietadlá Viper SD-4 slovenskej výroby, ktoré slúžia na letecké snímkovanie celého Slovenska, Česka a okolitých krajín. Práve z nich sa fotografovali aj letecké zábery, ktoré možno nájsť v knihách Slovensko z neba. Prítomní budú aj členovia autorského a leteckého tímu, ktorí radi zodpovedajú na všetky otázky.

 

 

 

 

Autor: Mgr. Andrea Farkašová, CBS


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.01.2018
Novú monografiu o meste pokrstili ihličím z tatranských stromov
Ihličím z tatranských stromov uviedli nedávno do života rozsiahlu monografiu o meste Vysoké Tatry. Jej príprava trvala takmer 3 roky a podieľalo sa na nej 18 autorov, ktorý viedli Zuzana Kollárová z popradskej pobočky Štátneho archívu v Prešove a autorka myšlienky a novinárka Ingrid Janigová.
viac
05.03.2018
Deti objavujú Levice v minulosti
Prvý deň mesiaca, ktorý je venovaný knihám, sa stal symbolicky dňom krstu doplnkovej učebnice regionálnej výchovy. Nová knižka s názvom „Objavujeme Levice v minulosti“ je unikátna tým, že je ju, na rozdiel od iných klasických učebníc, vytvorili deti samé.
viac
10.02.2020
Z tej doliny na tú
Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a v spolupráci s obcou Višňové pripravuje slávnostné uvedenie do života knihy o tradičnom odievaní v obciach v okolí Žiliny v prvej polovici 20. storočia - "Z tej doliny na tú".
viac
03.05.2022
Festival letectva otvorí svoje brány v piatok popoludní
Festival letectva 2022 sa po dvojročnej prestávke uskutoční na piešťanskom letisku od piatka 6. do nedele 8. mája.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %