Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
24.06.2024 03:05

Imobilných ľudí budú v Žiline prepravovať novým autom, mesto ho kúpi z dotácie


Ilustračná snímka, zdroj: Moja Žilina


Imobilných ľudí v Žiline budú prepravovať novým autom. Radnica na jeho kúpu získala 28.000 eur z ministerstva práce. Imobilné osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v Žiline budú môcť tranzitnú službu využiť na lekárske vyšetrenie alebo do inštitúcií kultúrneho a spoločenského života.


TASR o tom informovala hovorkyňa Žiliny Zuzana Ondrášová. Službu by chceli spustiť v prvej polovici roku 2025.         

Nové vozidlo bude mať kapacitu pre deväť osôb. "Automobil bude špeciálne upravený pre imobilných cestujúcich a osoby so zdravotným znevýhodnením. Bezpečnú a komfortnú jazdu zabezpečia tri rady sedadiel, pričom tretí rad bude vyberateľný pre umiestnenie invalidného vozíka," vysvetlila hovorkyňa. Súčasťou vybavenia vozidla budú aj elektrická hydraulická výsuvná plošina a bočný vysúvací schodík určený na nastupovanie.         

Mesto chce týmto krokom zlepšiť dostupnosť sociálnych služieb pre imobilných a zdravotne znevýhodnených občanov. "Nová prepravná služba prispeje k zvýšeniu kvality života občanov so zdravotným znevýhodnením. Vďaka nej budú mať lepšiu dostupnosť k dôležitým službám a aktivitám, ktoré sú nevyhnutné nielen pre ich každodenné fungovanie, ale aj k ich sociálnemu začleneniu. Preprava bude financovaná z rozpočtu mesta, čím sa zabezpečí udržateľnosť projektu aj v nasledujúcich rokoch," povedal primátor Peter Fiabáne.         

Po schválení dotácie je ďalším krokom vyhlásenie verejného obstarávania. Radnica očakáva, že proces potrvá do konca roka 2024.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.08.2016
Oldtimer Rallye Tatry bude tento rok v znamení vody
Oldtimer Rallye Tatry je právom považovaná za najnáročnejšiu veteránsku akciu pre fajnšmekrov, ktorí majú odvahu svojich miláčikov preháňať po súčasných prehustených cestách pomedzi neraz bezohľadných účastníkov cestnej premávky.
viac
28.02.2019
Rekonštrukcia zastávok v meste pokračuje. Aktuálne demontujú prístrešky
Koncom minulého týždňa sa na vybraných zastávkach mestskej hromadnej dopravy začala demontáž prístreškov. Dôvodom je pokračovanie plánovanej rekonštrukcie ďalších 19-tich zastávok v meste.
viac
27.04.2020
Nové archeologické nálezisko objavili na ploche na ťažbu štrkov
Nové archeologické nálezisko objavili na ploche na budúcu ťažbu štrkov vo Varíne v okrese Žilina.
viac
15.05.2023
V Žiline zasadili 638 nových stromov, chcú zmierniť dosah klimatickej zmeny
V Žiline zasadili počas vlaňajšej jesene a tohtoročnej jari 638 nových stromov za viac ako 320 000 eur. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej ich zasadili v lokalitách, kde budú mať najväčší význam v boji s klimatickou zmenou a uhlíkovou stopou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %