Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
29.09.2023 03:00

Hradný kopec ponúkne po revitalizácii nové výhľady na mesto


Nitra - hradný kopec. Snímka TASR


Mesto Nitra finišuje s revitalizáciou hradného kopca. Podľa radnice má byť projekt za viac ako 820.000 eur ukončený v priebehu niekoľkých týždňov.


V súčasnosti je už väčšina priestoru pod Nitrianskym hradom vyčistená, odstránené sú aj invázne a suché dreviny. "V polovici októbra začneme s novou výsadbou. Hotové je aj osvetlenie, ktoré bude tvoriť 19 nových lámp. V rámci terénnych prác vysúťažená firma spevnila svah, osadili kokosovú rohož a na svah umiestnili hate. Cieľom je zabrániť erózii pôdy," informoval mestský úrad.         

Momentálne už stavebná firma pracuje na nových chodníkoch a rekonštruuje schodiská. "Pribudnú aj nové vyhliadkové plošiny s výhľadmi na mesto. Zároveň sprístupnime hradný kopec aj z bočnej strany, kde pribudne rovnaký turniket, ako je pri vstupe z parku," doplnila radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2022
Topoľčany získali dotáciu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku
Mesto Topoľčany získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku v Topoľčanoch. Výška príspevku predstavuje 691 653 eur, informovala radnica.
viac
21.11.2022
Mesto na vianočnom osvetlení šetriť nebude, náklady sú minimálne
Mesto Nitra nebude šetriť na tohtoročnom vianočnom osvetlení centra mesta ani jednotlivých mestských častí. Hovorca mesta Tomáš Holúbek odhadol náklady na vianočné osvetlenie počas celého jeho trvania maximálne na tisíc eur.
viac
20.03.2023
Nové Mesto začalo s postupnou revitalizáciou Račianskeho mýta
Bratislavské Nové Mesto začalo s postupnou revitalizáciou Račianskeho mýta. Prvým krokom je sanácia budovy bývalého bufetu, ktorej stav bol vyhodnotený ako nevyhovujúci. Dočasne ho nahradí gastrokontajner. Informovala o tom Veronika Bauch z úseku komunikácie miestneho úradu.
viac
10.05.2023
Mesto začalo s revitalizáciou hradného kopca
Mesto Nitra začalo koncom minulého mesiaca s revitalizáciou hradného kopca. Vysúťažená firma v prvej fáze prác vyčistila zelený porast a odstránila invázne, suché a polámané dreviny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %