Utorok 19.11.2019
Dnes má meniny 
Alžbeta
°C
26.09.2019 02:05

Hody v Dúbravke dočasne zmenia aj organizáciu dopravy


Ilustračný výrez plagát


Obyvatelia bratislavskej Dúbravky i návštevníci mestskej časti, ktorí sa počas víkendu chystajú na Dúbravské hody, musia rátať so zmenami v organizácii dopravy. Obmedzenia počas víkendového podujatia (27. 9. - 29. 9.) sa budú týkať lokality pri kultúrnom dome a okolia Žatevnej ulice.


O zmenách informuje samospráva na svojom webe i sociálnej sieti.       

"V blízkosti Domu kultúry Dúbravka bude od piatkového predpoludnia (27. 9.) do nedeľňajšej (29. 9.) polnoci neprejazdná časť Trhovej ulice, obmedzenia sa dotknú aj plôch pre kolmé parkovanie na Trhovej ulici a parkoviska za Domom kultúry,“ uviedla samospráva.       

V okolí miestneho úradu sa zmení od sobotňajšieho (28. 9.) skorého rána do nedeľňajšej (29. 9.) polnoci organizácia dopravy na Žatevnej, Štepnej, Brižitskej, Čiernohorskej i Jadranskej ulici. "Ulice Brižitská, Čiernohorská, a časť Jadranskej budú zobojsmernené a bude na nich zákaz zastavenia,“ spresnila mestská časť.       

Na parkovisku na Žatevnej ulici pred hasičskou zbrojnicou bude počas hodov umiestnené pódium pre účinkujúcich.       

Dúbravské hody s dvomi centrami prinesú okrem kultúrnych vystúpení aj viacero sprievodných podujatí, najmä športových súťaží. Na pódiu pri kultúrnom dome bude dominovať populárna hudba, v „Starej" Dúbravke si zasa prídu na svoje najmä priaznivci folklóru i dychovky.       

Hody sa počas najbližšieho víkendu konajú aj v susednej Karlovej Vsi, tradične v Parku SNP v Líščom údolí. Očakávanými hviezdami karloveského hodového programu budú v sobotu Majk Spirit a v nedeľu Dalibor Janda a Pavol Hammel.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Račianske hody sa konajú už tento víkend vo vynovenom amfiteátri
Už najbližšiu sobotu a nedeľu sa v bratislavskej Rači konajú tradičné hodové slávnosti.
viac
30.04.2016
Mestskí poslanci schválili zmeny cestovného v autobusovej doprave
Cestujúcich v nitrianskej mestskej autobusovej doprave (MAD) čakajú zmeny. Mestskí poslanci na svojom aprílovom rokovaní odsúhlasili zavedenie nových druhov platieb a zmenili aj výšku niektorých zliav na cestovnom.
viac
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
13.08.2018
Hody po prvý raz ponúknu i festival pre mladých
Nasledujúci víkend (18. 8. - 19. 8.) bude v Prievidzi patriť hodovaniu. Podujatie ponúkne po prvý raz i novinku v podobe festivalu pre mladých pod názvom Square fest, tradičný program ponúkne zase prievidzská farnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %