Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
22.01.2024 08:50

Fašiangy 2024 v Nitre


Ilustračná snímka


Fašiangový program plný zábavy, veselia a hudby bude v sobotu 10. februára. Chýbať nebude veľký fašiangový sprievod mestom s maškarami, choduliarmi a bubeníkmi. Zapojiť sa doň môžu všetci zábavychtiví obyvatelia, vlastné masky sú vítané. Čaká nás aj ďalší tradičný zvyk – pochovávanie basy.


Ako každý rok, aj tentokrát si návštevníci budú môcť pochutnať na tradičných zabíjačkových špecialitách či sladkých pochutinách, predávať sa budú aj rôzne remeselné výrobky.

Predajcovia, ktorí majú záujem ponúknuť na Fašiangoch svoje produkty, môžu do 24. januára 2024 zaslať žiadosť cez prihlasovací formulár v grantovom programe: https://mestsketrhy.nitra.sk.

Autor: (ts-mesto Nitra)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.02.2017
Kultúrny február uzavrú tradičné fašiangové oslavy
Aj koncom februára majú múzeá, galérie, divadlá, kultúrne strediská, knižnice či hvezdáreň v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravenú lákavú ponuku podujatí pre návštevníkov i obyvateľov Žilinskej župy.
viac
27.02.2017
V Beluji sa snažia oživiť dávne tradície
Po fašiangovej paráde pripravujú výtvarné dielničky pre deti, na ktorých by sa mohli priučiť starým ľudovým remeslám a možno budú už tejto zimy aj páračky.
viac
02.02.2021
Obyvatelia Nitry sa môžu zapojiť do fašiangovej súťaže Nitránsky pupek
Nitrania sa do polovice februára môžu zapojiť do celomestskej fašiangovej súťaže s názvom Nitránsky pupek. Víťazom sa stane ten, kto pripraví najlepšiu fašiangovú špecialitu.
viac
28.02.2022
Folkloristi pripomenuli chodenie masiek na konci fašiangov
Chodenie masiek po Terchovej na konci fašiangov pripomenuli v sobotu členovia Folklórneho súboru (FS) Chotár a Repáňovskej muziky. Od miestneho kostola prešiel ich sprievod pod sochu Juraja Jánošíka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %