Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
02.02.2023 08:25

Ekologické projekty môžu získať ocenenie Atlas, novinkou je detský enviročin


Na snímke dočasne poverený minister životného prostredia SR Ján Budaj. Snímka zdroj: (tasr).


Envirocena Atlas otvorila prihlasovanie projektov a predstavila sedem kategórií. Novinkou bude cena za detský enviročin aj ocenenie na základe hlasovania verejnosti. Informovala o tom Nadácia VÚB, ktorá cenu organizuje.


Nadácia udelí spolu osem cien a na udržanie a rozvoj víťazných zelených projektov prerozdelí granty vo výške 50 000 eur. Kategóriami sú biodiverzita, životné prostredie, osveta, eko startupy, sociálno-ekologické podnikanie, zelené podnikanie a detský enviročin. Cena verejnosti za výnimočnú myšlienku a prínos v ochrane prírody či podpore zelenej ekonomiky poputuje vybranému subjektu spomedzi 21 projektov, ktoré sa dostanú do finále.

"Dnes už žijeme v novej ére, keď sa váha ochrany životného prostredia dostáva na úplne novú úroveň. Je potešujúce vidieť, ako sa v environmentálnych aktivitách na Slovensku angažuje stále viac organizácií, komunít aj spoločností," uviedol dočasne poverený minister životného prostredia SR Ján Budaj. Považuje za dôležité zviditeľniť a verejne uznať toto úsilie.

Uzávierka nominácií je 28. februára.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.01.2021
Verejnosť môže prihlásiť ekologické projekty do 21. februára
Zelené, ekologické projekty, ktoré sa realizovali v minulom roku, bude môcť verejnosť nominovať na ocenenie Atlas. Urobiť tak môže do 21. februára v rámci šiestich kategórií.
viac
04.01.2023
BSK v tomto roku dokončí obnovu Divadla Aréna, sprístupní aj synagógu v Senci
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v tomto roku dokončí rekonštrukciu Bratislavského bábkového divadla, Divadla Aréna v hlavnom meste a sprístupní i obnovenú synagógu v Senci.
viac
04.01.2023
Mesto podporí z participatívneho rozpočtu verejnoprospešné projekty
Mesto Nové Zámky podporí aj tento rok verejnoprospešné projekty, ktoré budú financované z participatívneho rozpočtu. Ako informovala radnica, skupiny občanov môžu svoje projekty predkladať od 9. do 31. januára.
viac
01.02.2023
V Liptovskom Mikuláši plánujú rekonštrukciu jaslí aj úpravu ihriska
Mesto Liptovský Mikuláš plánuje počas aktuálneho roka uskutočniť šesť projektov, na ktoré získali 950 000 eur z externých zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %