Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
20.09.2019 03:00

Dudinské vinobranie ponúkne návštevníkom aj miestne odrody vína


Ilustračný výrez plagátu


Aj miestne vína, ako napríklad Pesecká leánka, Víno mladosti či Hontianske samorodé, budú ponúkať regionálni vinári na podujatí Dudinské vinobranie. Tradičná oberačková slávnosť sa bude konať v sobotu (21. 9.) v kúpeľnom areáli mestečka Dudince v okrese Krupina.


"September je v týchto končinách spojený oddávna s oberačkami, ktoré vyvrcholia slávnosťou Dudinského vinobrania. Podujatie je najmä oslavou práce tunajších vinárov a tiež produktov, ktoré vyrábajú," uviedol pre TASR riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Dudince Boris Benický.       

Na podujatí sa prezentujú najmä rodinné lokálne vinárstva, založené na niekoľkogeneračných tradíciách. Ovocie svojej práce však predvedie aj niekoľko hosťujúcich vinárov z Banskobystrického kraja.       

"Slávnosť začne v kúpeľnom parku sprievod, sprevádzaný hudbou a spevom v podaní detského folklórneho súboru Agátik. Hrať bude tiež ľudová cimbalová hudba Mira Uhriča a počas dňa vystúpi aj Folklórny súbor Vatra a na záver podujatia sa predstaví country skupina PaciPacifik," priblížila program vinobrania tajomníčka OOCR Michaela Pakši. Vstup je voľný.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.09.2016
Kam vyrazia nostalgické a historické vlaky na východe počas jesene?
Teplé slnečné lúče a krásy východného Slovenska si môžete na jeseň vychutnať aj vďaka mimoriadne bohatej ponuke pripravovaných nostalgických vlakov. Až do polovice októbra vyrazia na trať každý víkend.
viac
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
13.09.2017
Vinobranie bude vyvrcholením a oslavou oberačkovej sezóny
Tradičný alegorický sprievod - Posledná lajtra, ukážky prešovania na historických lisoch, ochutnávky vín, miestne gurmánske špeciality spolu s regionálnou muzikou a sprievodným programom budú súčasťou Modranského vinobrania, ktoré sa uskutoční v dňoch 15. až 17. septembra.
viac
13.09.2019
Rača a Pezinok ožívajú v týchto dňoch tradičným vinobraním
Bratislavská Rača ožíva v týchto dňoch po 16-krát tradičným vinobraním. Na svoje si tak opäť po roku prídu nielen milovníci dobrého jedla a vína, ale aj priaznivci kultúry, hudby či športu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %