Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
04.04.2023 04:15

Dobrovoľníci vyčistia po Veľkej noci brehy Liptovskej Mary


Na snímke vodná nádrž Liptovská Mara. Snímka zdroj: (tasr).


Brehy Liptovskej Mary budú vo štvrtok 13. apríla čistiť dobrovoľníci. Okolie vodnej nádrže uprace približne 150 ľudí - študentov, zamestnancov cestovného ruchu a tamojších obyvateľov.


Informovala o tom Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

Stráž prírody odovzdá účastníkom na každom mieste čistenia vrecia a rukavice. Bude koordinovať zber odpadkov a ich umiestenie po skončení na vhodné miesto. Zbierať sa bude do vriec na separovaný odpad - plast, sklo, komunál. "Pozornosť budeme venovať špeciálne aj lokalite v okolí tamojšieho kostolíka, kde pribudli drevené prvky mobiliára. Majú informačný aj oddychový charakter a príjemne dotvárajú túto pre Liptov ikonickú lokalitu," uviedla Šarafínová.

V prípade, že záujemcovia nemajú možnosť prísť vo štvrtok, môžu čistiť aj potom, ale už len individuálne. Vyzbieraný odpad odvezú v piatok 14. apríla.

Aktivitu finančne podporilo Ministerstvo dopravy SR.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2017
Dobrovoľníci vyzbierali na Domaši viac ako 350 vriec odpadu
Dobrovoľníci vyzbierali na brehoch vodnej nádrže Domaša viac ako 350 vriec odpadu. Motivovať tak chcú nielen deti, ale aj dospelých, aby vedeli, že odpad nepatrí do prírody.
viac
19.06.2017
Výzvu ministra L. Sólymosa Deň pre Dunaj prijalo 35 samospráv
Výzvu ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa spojiť sa pre Dunaj, vyčistiť jeho brehy, ale aj okolie obcí a miest v jeho blízkosti, prijalo 35 samospráv. Deň pre Dunaj, v rámci ktorého bude čistenie okolia veľtoku prebiehať, sa uskutoční v sobotu 24. júna.
viac
25.04.2019
Dobrovoľníci budú čistiť brehy Liptovskej Mary
Brehy Liptovskej Mary vyčistia v piatok 26. apríla desiatky dobrovoľníkov. Do piateho environmentálneho dňa, ktorý pripravuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov, sa zapoja žiaci z troch liptovskomikulášskych škôl.
viac
26.04.2019
Liptov sa pripravuje na leto - deti vyčistili brehy Liptovskej Mary
Liptov je opäť o niečo čistejší. Na piatom environmentálnom dni na Liptove viac ako 250 dobrovoľníkov vyčistilo brehy Liptovskej Mary. Väčšinu z nich tvorili školáci vo veku 12 až 15 rokov. Dokopy sa podarilo vyzbierať až 350 vriec odpadu rôzneho charakteru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %