Nedeľa 15.12.2019
Dnes má meniny 
Ivica
°C
13.02.2016 07:45

Do súťaže Pre vodu možno posielať práce už len necelé dva týždne


Cieľom súťaže Pre vodu je upozorniť na problémy s vodou v mestách a obciach. (Foto: Pixabay.com)


Nadácia Ekopolis s finančnou podporou Nestlé organizuje prvý ročník súťaže Pre vodu. Cieľom súťaže je prepojiť nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú inšpirácie a ktorí chcú riešiť konkrétne problémy s vodou vo svojich mestách a obciach.


Uzávierka študentských prác je 22. februára 2016. Najlepšie tri návrhy mladých ľudí získajú finančnú odmenu 1100 eur, 500 eur a 200 eur.

Samosprávy, majitelia pozemkov a iných nehnuteľností mali koncom roka 2015 možnosť nominovať konkrétny problém a situácie, ktoré potrebujú riešiť. „Takto sme získali štyri konkrétne problémy z obcí a miest rozmiestnených po Slovensku. Modelové situácie sa týkajú obnovy systému na zber dažďovej vody v Leviciach - Horši, využitia vody z artézskych studní v Šali, obnovy studničky na Dejči v Novom Salaši a zásobovania Lietavského hradu úžitkovou vodou,“ uvádza Martina B. Paulíková z Nadácie Ekopolis.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 17.

Autor: (ts - Nadácia Ekopolis)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2019
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
viac
07.12.2019
Najlepšiu jaternicu robia v Kamenici nad Cirochou
Víťazom prvého ročníka súťaže o najlepšiu jaternicu Humenská hurka je Mäsovýroba Rebej z Kamenice nad Cirochou. Rozhodli o tom návštevníci XXIV. Humenských vianočných trhov, ktorí počas piatka degustovali a hodnotili gastronomickú špecialitu z produkcie štyroch výrobcov.
viac
10.12.2019
Mesto predalo spoločnosť prevádzkujúcu liečebňu pre dlhodobo chorých
Dvaja záujemcovia sa prihlásili do obchodnej verejnej súťaže (OVS) na kúpu obchodného podielu v spoločnosti Mestská poliklinika Hlohovec, s. r. o.
viac
09.12.2019
Nedostatočná legislatíva môže vyústiť až do straty kontroly nad vodou
Kontrola NKÚ SR sa zamerala na pôsobenie a hospodárenie dvoch vybraných vodárenských spoločností, Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a. s. a Turčianskej vodárenskej spoločnosti a. s. Súčasný systém vykazuje vysokú mieru netransparentnosti a nedostatočnú kontrolu verejného záujmu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %