Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
04.04.2024 02:50

Deň zdravia v Topoľčanoch ponúkne testovanie vody i poradenstvo


Ilustračná snímka (TASR)


Obyvatelia Topoľčian si môžu nechať počas Dňa zdravia otestovať svoju vodu na prítomnosť dusitanov a dusičnanov. Ako informovala radnica, podujatie sa bude konať na Námestí M. R. Štefánika 10. apríla.


Testovanie vody sa bude vykonávať v spolupráci s odborníkmi z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Topoľčanoch. "Vzorku vody treba priniesť v menšej 2,5-decilitrovej fľaši od 10.00 h do 14.00 h," uviedli organizátori.         

Okrem chemického rozboru vzoriek vody ponúkne Deň zdravia aj viaceré podujatia určené deťom zo škôlok a žiakom základných i stredných škôl. "Pripravili sme aj poradenstvo pre budúce mamičky či meranie cholesterolu, tlaku i okysličenia krvi. Súčasťou podujatia bude aj Pochod pre zdravie, poradenstvo k prevencii rakoviny prsníka a ďalšie aktivity," doplnil mestský úrad.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Začal sa mesiac úcty k starším a spolu s ním prichádza aj obľúbený Seniorfest
Október je mesiac úcty k starším. Hlavné mesto preto pripravilo aj tento rok obľúbený Seniorfest. Bratislavskí seniori sa ešte stále môžu prihlásiť na niektoré podujatia, ktoré sa budú konať počas celého mesiaca október.
viac
21.03.2017
RÚVZ B. Bystrica bezplatne vyšetrí vodu zo súkromných vodných zdrojov
Odpadová voda – to je tohtoročná téma Svetového dňa vody (World Water Day), ktorý si svet pripomína každoročne 22. marca.
viac
12.04.2017
Tribečské múzeum oslávi Deň Zeme podujatím Zem je len jedna
Budovať kladný vzťah k prostrediu, v ktorom žijeme, je cieľom podujatia Zem je len jedna, ktoré pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Sprístupnené bude od 19. do 28. apríla a určené je najmä pre deti materských a žiakov základných škôl.
viac
06.03.2024
V rámci Svetového dňa vody bude RÚVZ bezplatne analyzovať vzorky vody
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre si aj tento rok pripomenie Svetový deň vody. Vo štvrtok 21. marca dopoludnia bude pre záujemcov vykonávať bezplatné rozbory prinesených vzoriek vody.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %