Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
26.07.2019 10:30

Ďalšie obnovené cyklotrasy a turistické chodníky


Ilustračná snímka


Bratislavský kraj aj počas tohto roka pokračuje v údržbe cykloturistických trás a peších turistických trás na území Bratislavského samosprávneho kraja. Vo svojom území má celkom 925 km (2018) cykloturistických trás. V tomto roku bude obnovených minimálne 118,5 km.


„Župa už druhým rokom venuje pozornosť podpore dobrej orientácie návštevníkov. Tí sa už počas prázdninových potulkách po Bratislavskom kraji môžu stretnúť s obnoveným značením na cyklotrasách a peších turistických chodníkoch,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj pokračuje s pravidelnou údržbou cykloturistických trás v spravovanom území v spolupráci so Slovenským cykloklubom v celkovej dĺžke minimálne 410 km. Údržba je zameraná na obnovu maľovaného značenia, náterov starých cyklosmerovníkov, osadenie nových cyklostojanov, cyklosmeroviek, tabuliek miestneho názvu, obrázkových cyklosmeroviek. Nepravidelná údržba sa zameriava na odstraňovanie škôd v prípade kalamitných situácií, údržbu a doplnenie poškodených a chýbajúcich prvkov cykloturistickej orientácie. V minulom roku bola realizovaná údržba cykloturistických trás na dĺžke 153,7 km. Väčšinu obnovených trás nájdu cykloturisti v oblasti Záhoria, Devína, Devínskej Novej Vsi, Dúbravky, Lamača, Záhorskej Bystrice, Stupavy, Marianky, Borinky. Údržba sa robila aj na medzinárodných cyklotrasách - na EuroVelo 13 v dĺžke 22,1 km, EuroVelo 6 v dĺžke 7,6 km. Najdlhšou obnovenou trasou je obľúbená GreenBike Tour v dĺžke 40,6 km. V tomto roku bude obnovených minimálne 118,5 km cyklotrás v cene maximálne 37 529,88 eur.

V spolupráci s Klubom slovenských turistov sa v minulom roku uskutočnila aj údržba a obnova peších turistických značených trás na 164,5 km trás výmenou poškodených a skorodovaných smeroviek a tabuliek miestneho názvu, náhradou zničených a chýbajúcich smerovníkov, osadením značkárskych kolov, spriechodnením chodníkov ich vyčistením od zarastajúcej vegetácie.Nová turistická vývesná informačná mapa uvíta turistov v Plaveckom Podhradí a obnovená je informačná mapa v Limbachu. V roku 2019 sa údržba vykonáva na peších turistických chodníkoch v celkovej dĺžke 190,2 km. Jej súčasťou je obnova značkovania, stavba smerovníkov, údržba značkárskych kolov, výroba a osadenie nových turistických informačných máp. Finančné náklady údržby a obnovy na tento rok tvoria takmer 5000 eur.

Značkári Klubu slovenských turistov od začiatku tohtoročnej značkárskej sezóny už vyznačkovali trasy: Hrad Devín, parkovisko - Slavín v dĺžke 16,1 km, Biely kríž - Tri kamenné kopce v dĺžke 10,4 km, Svätý Jur, žel. stanica - Košarisko v dĺžke 10,7 km, Štefánikova mohyla - Pustý kostolík v dĺžke 10,4 km (značenie na Biely kríž prebieha), Ivanka pri Dunaji most - Ivanka pri Dunaji múzeum v dĺžke 1,5 km.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.12.2017
Záhoráčik bude po úspešnej sezóne pokračovať
Turistický vlak Záhoráčik prepravil počas tejto sezóny takmer 10 tisíc ľudí. Projekt sa ukázal v prvom roku fungovania ako úspešný, preto v ňom budú partneri pokračovať aj v budúcom roku.
viac
15.05.2019
BSK: Noc múzeí a galérií 2019
V sobotu 18. mája 2019 sa múzeá a galérie v Európe opäť otvoria návštevníkom s pestrou programovou ponukou v netradičnom čase. Už po pätnásty raz v histórii podujatia patrí tretia májová sobota Noci múzeí a galérií.
viac
10.06.2019
Hlasuj za naj projekty z Participatívneho rozpočtu
Oddnes môže verejnosť odovzdať svoj hlas projektom, ktoré prinášajú bratislavskému kraju niečo všeobecne prospešné a verejnoprospešné, teda tým, ktoré zaujali najviac.
viac
11.07.2019
Nominuj osobnosti na Ocenenia BSK
Príležitosť nominovať výnimočné osobnosti z Bratislavského kraja, ktoré prispeli k jeho spoločenskému a ekonomickému rozvoju a dobrej reprezentácii doma či v zahraničí, je tu aj tento rok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %