Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
17.05.2024 09:05

Cykloturisti môžu na bicykloch spoznávať Žitný ostrov so sprievodcom


Ilustračná snímka, zdroj: Trnava - Zoznam


Turisti na bicykloch a v sprievode odborníkov budú môcť spoznávať krajinu okolo Dunaja. Cyklotúlačky po Žitnom ostrove pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj a konať sa budú každú júnovú sobotu, informovala Agáta Mikulová, riaditeľka KOCR.


Účastníci nenáročných výletov po rovinatom teréne nepotrebujú špeciálne vybavenie, stačia vlastné bicykle a občerstvenie. Počet miest je obmedzený, preto je potrebné vopred si zabezpečiť miesta. Cykloturistov na všetky zaujímavosti navštíveného územia upozornia miestni sprievodcovia.         

Hovoriť budú o histórii Medveďovského mosta, ale aj o úlohe rieky Dunaj počas druhej svetovej vojny. Prostredníctvom dejinných udalostí, ku ktorým patrí aj povodeň v roku 1965, turisti lepšie spoznajú okolnosti formovania tejto unikátnej krajiny. Jednou zo zastávok na cyklotúlačkách bude Číčovské mŕtve rameno - chránená prírodná rezervácia.         

Po vodnom turizme, ktorý je jedným z lákadiel Žitného ostrova, je cieľom KOCR Trnavský kraj upozorniť aj na pestré možnosti rekreačnej cyklistiky v tomto regióne. "Cyklobusom od vody k vode vozíme aj tento rok záujemcov spolu s ich bicyklami z Dunajskej Stredy do Gabčíkova, cez ktoré prechádza Dunajská cyklistická cesta," skonštatovala Mikulová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.06.2018
Obce by mohli spojiť sily pri dobudovávaní kanalizácie z eurofondov
Niektoré obce do 2000 obyvateľov nevedia o avizovanej výzve envirorezortu na dobudovanie kanalizácií a čistiarní odpadových vôd z eurofondov, ktoré chýbajú takmer tretine zo 100 obcí na Žitnom ostrove.
viac
12.07.2018
Lex Žitný ostrov vymedzuje zákazy a povinnosti v prípade ochrany vôd
V chránených vodohospodárskych oblastiach bude zakázané stavať golfové ihriská alebo používať nebezpečné postreky. Vyplýva to z návrhu zákona Lex Žitný ostrov, ktorý v stredu na svojom rokovaní schválila vláda.
viac
21.04.2020
RegioJet posilňuje kapacitu vlakov, počet cestujúcich opäť rastie
Počet cestujúcich vlakom na trase S70 medzi Bratislavou a Komárnom postupne opäť rastie. Informuje o tom dopravca RegioJet, ktorý napriek platným obmedzeniam pre pandémiu nového koronavírusu eviduje stále viac cestujúcich.
viac
19.01.2023
Podzemné vody Žitného ostrova by mali byť na Slovensku účinne chránené
Kvalita a kvantita podzemnej vody Žitného ostrova by mala byť na Slovensku účinne chránená. To je hlavným cieľom Akčného plánu ochrany vody v Chránenej vodohospodárskej oblasti (CHVO) Žitný ostrov, ktorý predložilo Ministerstvo životného prostredia SR do medzirezortného pripomienkového konania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %