Utorok 04.08.2020
Dnes má meniny 
Dominika, Dominik
°C
07.06.2019 11:05

Celoročný bezplatný zber elektroodpadu už aj v Žiline


Ilustračný plagát


K pravidelnému jarnému a jesennému zberu elektrospotrebičov sa od 15. júna 2019 v Žiline pridá aj celoročný zber veľkých a ťažkých spotrebičov zo skupiny tzv. bielej techniky.


Službu si stačí pohodlne objednať cez www.zberelektroodpadu.sk.

Obyvatelia Žiliny sa tak budú môcť pohodlne zbaviť napríklad chladničiek, mrazničiek, umývačiek riadu, práčok, sušičiek, sporákov, rúr ale aj  varných dosiek, mobilných klimatizácií, radiátorov, ohrievačov, mikrovlniek či vysávačov. Ak nahlásia do zberu aspoň 1 väčší spotrebič, spolu s ním mu odvezú aj iné menšie spotrebiče.

 Ako si novú službu zberu elektroodpadu objednať?

Občania sa budú môcť jednoducho nahlasovať cez internetovú stránku www.zberelektroodpadu.sk. V sekcii  „Objednať“ si vyberú mesto Žilina,  kde nájdu vypísané najbližšie termíny zberu. V online objednávke treba poskytnúť údaje o type a množstve  spotrebičov, ktoré treba odviezť  ako aj vaše kontaktné údaje.

Najbližší termín zberu veľkých spotrebičov je už v sobotu 15. júna 2019 od 8.00 do 12.00 hod. V deň zberu odpadu treba staré spotrebiče vyložiť do vchodu bytovky alebo za bránu domu a zabezpečiť, aby ich niekto pri príchode pracovníkom Envidomu odovzdal. Je dôležité, aby sa nevykladali na ulicu. Mohli by sa k nim tak dostať nelegálni zberači, ktorí ich nezrecyklujú, len rozoberú na hodnotné súčiastky a zvyšok rozobraného spotrebiča porozhadzujú po okolí.

V prípade záujmu o online zber elektroodpadu ho treba nahlásiť čo najskôr. Termíny zberov sa dopĺňajú priebežne. Objednávanie  na  jednotlivé  termíny zberu sa uzatvára 2 dni pred konaním zberu, aby sa mohla naplánovať preprava. Odvoz elektroodpadu zabezpečuje bezplatne zmluvný partner mesta Žilina – združenie výrobcov elektrospotrebičov ENVIDOM, ktoré spotrebiče odvezie na ekologickú recykláciu.

Zber televízorov a monitorov  sa týmto spôsobom zberu nezabezpečuje. Pre ich ekologickú likvidáciu odporúčame zaniesť ich na zberný dvor. Ten obyvatelia môžu využívať počas celého roka pre všetok elektroodpad, v prípade, že nechcú čakať na termín mobilného zberu elektroodpadu a vedia si elektroodpad na zberný dvor dopraviť svojpomocne. Mesto Žilina bude tiež naďalej poskytovať jarný a jesenný zber elektroodpadu, ktorý občania poznali doteraz. Výhodným spôsobom ako sa ekologicky zbaviť nepotrebného spotrebiča je hneď pri kúpe nového využiť službu spätného zberu cez predajne elektrospotrebičov.

Viac informácií o tom ako a prečo recyklovať elektroodpad nájdete aj na www.envidom.sk

Autor: (msú


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.03.2017
V Žiline začne zber objemných komunálnych odpadov
Na území mesta Žilina sa začne 4. apríla zber objemných komunálnych odpadov, ktorý postupne vo všetkých mestských častiach potrvá do 28. mája. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
viac
22.03.2019
V Bánovej sa spúšťa vrecový zber triedeného odpadu
Mesto Žilina pokračuje v zavádzaní vrecového zberu v ďalšej mestskej časti. Obyvatelia Bánovej budú môcť od apríla efektívnejšie triediť odpad.
viac
08.08.2019
Záleží na každom názore
Žilinská župa pripravila nový projekt, cieľom ktorého je prispieť k zlepšeniu kvality poskytovaných služieb a efektívne reagovať na potreby návštevníkov svojich inštitúcií. Od prvého augusta spustila online prieskum vo svojich múzeách, galériách, knižniciach, ale i divadlách.
viac
02.09.2019
Mesto rozmiestni veľkokapacitné kontajnery na zber komunálneho odpadu
Veľkokapacitné kontajnery na jesenný zber objemného komunálneho odpadu rozmiestni mesto Žilina v jednotlivých mestských častiach od 3. septembra do 18. októbra. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %