Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
09.03.2024 10:55

Časť lesoparku s náučným chodníkom pod hradom zrekonštruujú


Ilustračná snímka mesto Stará Ľubovňa


Časť lesoparku v Starej Ľubovni zrekonštruujú, s prácami chce mesto začať čo najskôr. Pre TASR to uviedol primátor Starej Ľubovne Ľuboš Tomko. V rámci projektu sa v lokalite neďaleko hradného komplexu kompletne obnoví náučný chodník, vytvoria sa nové stanovištia a pribudne aj vyhliadka.


"Takou novinkou bude lesný tobogan a zároveň sprístupníme aj miesta, ktoré doteraz nebolo možné navštíviť. Je to napríklad Dračia skala, kde vybudujeme špeciálnu vyhliadkovú plošinu," priblížil primátor. Práce chcú zrealizovať ešte v tomto roku, mesto disponuje stavebným povolením a zhotoviteľa stavby aktuálne vyberá. Práce by mali podľa pripraveného projektu trvať zhruba štyri mesiace.         

"Mestská spoločnosť Ekos získala na tento účel finančné prostriedky z Pôdohospodárskej platobnej agentúry, kde sa predmetná výzva týkala projektov na rekreačný účel v mestských lesoch," uviedol Tomko s tým, že financovanie projektu je vo výške 100 percent nákladov. Mestská organizácia naň získala dotáciu takmer 350.000 eur.

Lesopark využívajú podľa primátora najmä domáci obyvatelia, keďže sa však nachádza v bezprostrednej blízkosti Ľubovnianskeho hradu, navštevujú ho aj turisti zo Slovenska či zahraničia. Cieľom mesta je, aby náučný chodník vo väčšej miere po rekonštrukcii využívali aj žiaci miestnych škôl na poznávanie lesnej fauny a flóry.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.11.2016
Hvezdáreň v Michalovciach po rekonštrukcii sprístupnili verejnosti
Hvezdáreň v Moussonovom dome v Michalovciach po komplexnej rekonštrukcii sprístupnili verejnosti, v parku tiež slávnostne otvorili astronomický areál.
viac
16.02.2018
Najvýznamnejšie investičné akcie roka 2018 v meste Stará Ľubovňa
Rozvojový program Mesta na rok 2018, schválený Mestským zastupiteľstvom 14. decembra 2017, predstavuje súhrn plánovaných investičných akcií, na ktoré sú z mestského rozpočtu vyčlenené finančné prostriedky vo výške viac ako 2 mil. €.
viac
29.12.2018
V dvoch miestnych základných školách obnovili kotolne
V Starej Ľubovni nedávno zrekonštruovali kotolne v dvoch tamojších základných školách (ZŠ), ktoré boli v havarijnom stave. Prednosta ľubovnianskeho Mestského úradu Alex Solár informoval, že ešte začiatkom novembra radnica vyhlásila verejné obstarávanie.
viac
14.12.2022
Náučný chodník na Muránsky hrad prešiel kompletnou rekonštrukciou
Náučný chodník vedúci k Muránskemu hradu sa po vyše 20 rokoch dočkal kompletnej rekonštrukcie. Obnova chodníka sa uskutočnila v jarných a letných mesiacoch, slávnostne ho otvorili pri príležitosti decembrových osláv 25. výročia vyhlásenia Národného parku (NP) Muránska planina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %