Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
13.03.2024 08:55

BVS opäť ponúka bezplatnú analýzu vzoriek vody zo studní


Ilustračná snímka Depositphotos


Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) pri príležitosti Svetového dňa vody (22. 3.) opäť ponúka záujemcom bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní na prítomnosť dusičnanov a celkovú tvrdosť. Ponúka tiež analýzu pitnej studničnej vody zameranú na pesticídy.


Informoval o tom hovorca BVS Matúš Stračiak. "Každý, kto využíva na pitie či polievanie studničnú vodu, by mal poznať jej zloženie. O kvalitu vody je totiž potrebné sa starať a nechať si ju minimálne raz do roka skontrolovať. Kvôli vplyvom a zmenám životného prostredia sa totiž kvalita vody v studni môže meniť," vysvetľuje Stračiak.         

Pri bezplatnej analýze vzoriek vody z domácich studní na celkovú tvrdosť a obsah dusičnanov môžu záujemcovia priniesť 22. marca v čase od 08.00 do 15.00 h vzorku vody do priestorov akreditovaného laboratória BVS na Bojnickej ulici v Bratislave.         

Pri odbere vzorky vody treba podľa vodární postupovať tak, že plastová fľaša (3 decilitre) musí byť niekoľkokrát dôkladne vypláchnutá vodou. Vodu je potrebné nechať aspoň tri minúty odtiecť. Fľašu treba naplniť až po okraj tak, aby pod vrchnákom nebol žiadny vzduch a uzavrieť.         

Takto odobranú vzorku vody je potrebné priniesť v stanovenom čase do laboratórií BVS. Každá fľaša bude označená identifikačným číslom, pod ktorým bude zverejnený výsledok analýzy. Výsledky budú zverejnené na stránke BVS.         

V prípade, ak majú fyzické osoby záujem o podrobnejšiu analýzu, môžu si od 18. do 22. marca objednať rozbor pitnej vody zo studne v minimálnom rozsahu alebo rozbor vody zameraný na vybrané pesticídy, ktorý vodárne ponúkajú so zľavou. Podľa počtu prijatých žiadostí budú analýzy vzoriek realizované priebežne v termíne od 3. apríla do 3. júla.         

Informácie o postupe pri objednaní týchto analýz sú dostupné na webe BVS.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.03.2017
BVS bezplatne overí kvalitu vody z domácich studní
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) ponúka verejnosti aj tento rok bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní. Vzorky môžu ľudia priniesť v stredu 22. marca od 8.00 do 18.00 h do laboratórií bratislavských vodární na Bojnickej ulici v Bratislave.
viac
14.03.2019
BVS overí kvalitu vody z domácich studní bezplatne
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) ponúka pri príležitosti Svetového dňa vody aj tento rok bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní na prítomnosť dusičnanov a celkovú tvrdosť.
viac
16.03.2019
V rámci Svetového dňa vody bude VVS bezplatne analyzovať vodu zo studní
Pri príležitosti Svetového dňa vody si ľudia z východného Slovenska budú môcť dať aj tento rok bezplatne skontrolovať vodu zo studne. Rozbory bude vykonávať Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) v zákazníckych centrách jednotlivých závodov 22. marca od 7. do 13. h.
viac
06.03.2024
V rámci Svetového dňa vody bude RÚVZ bezplatne analyzovať vzorky vody
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre si aj tento rok pripomenie Svetový deň vody. Vo štvrtok 21. marca dopoludnia bude pre záujemcov vykonávať bezplatné rozbory prinesených vzoriek vody.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %