Nedeľa 05.12.2021
Dnes má meniny 
Oto
°C
20.08.2021 02:10

Bratislavská župa udelila ocenenia v sociálnej oblasti


Snímka: (BSK)


Bratislavský samosprávny kraj udelil ocenenia v sociálnej oblasti. Získali ich tí, čo prispeli k zvýšeniu kvality sociálnych služieb v zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK a zvýšeniu kvality života prijímateľov sociálnej služby.


Práca ocenených je nesmierne dôležitá, pretože ju robia s láskou, radosťou, nezištne, obetavo a s nadšením. „Zamestnanci zariadení sociálnych služieb nezištne, obetavo a s empatiou pomáhajú ľuďom so zdravotným postihnutím. Ide o nesmierne náročnú a zodpovednú prácu. Aj touto formou ocenenia im chceme vyjadriť vďaku a uznanie za ich pracovné nasadenie a za ich ľudský a vysoko profesionálny prístup pri poskytovaní sociálnych služieb ľuďom so zdravotným postihnutím,“ vyzdvihol prácu zamestnancov v oblasti sociálnych služieb predseda BSK Juraj Droba.

 Ocenenia boli udelené v štyroch kategóriách. V kategórii prijímateľ/prijímateľka sociálnej služby bolo ocenených 10 laureátov. Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 14 zariadení sociálnych služieb, v ktorých sa poskytuje sociálna služba takmer 1400 prijímateľom sociálnej služby s rôznym druhom zdravotného postihnutia. Ich životné príbehy sú síce poznačené ťažkým zdravotným postihnutím, sú však plné inšpirácie, ľudskosti, radosti, šťastia ale aj hrdinstva.

 V kategórii zamestnanec/zamestnankyňa zariadenia sociálnych služieb bolo ocenených 24 ľudí. V zariadeniach sociálnych služieb, ktoré má samosprávny kraj vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, pracuje takmer 1000 zamestnancov. Udelenie ocenení je nielen uznaním významu ich práce, ale zároveň príležitosťou upozorniť aj na dôležitosť ich konania. „Patrí im veľká vďaka za ľudský prístup, pracovné nasadenie, profesionalitu, s ktorou dennodenne pristupujú k prijímateľom sociálnej služby. To, že sú pre chod zariadenia a život v ňom nenahraditeľní, sa ukázalo viac ako inokedy počas krízovej situácie spôsobenej ochorením COVID-19,“ zdôraznil Juraj Droba.

 V kategórii Zariadenie sociálnych služieb získalo ocenenie za výnimočný čin Centrum sociálnych služieb Pod Karpatmi v Pezinku. V kategórii dobrovoľníctvo a filantropia získalo ocenenie 5 laureátov. Dobrovoľnícke aktivity v zariadeniach sociálnych služieb zohrávajú významnú úlohu pri poskytovaní sociálnych služieb. Dobrovoľníci sa svojimi aktivitami podieľajú na zveľaďovaní zariadenia a zvyšovaní kvality života prijímateľov sociálnej služby.

 „Nenápadní hrdinovia – týmto pomenovaním môžeme právom označiť ľudí, ktorí zodpovedne, s láskou a oduševnením pôsobia v zariadeniach sociálnych služieb. Patrí im veľká vďaka za ľudský prístup, pracovné nasadenie, profesionalitu, s ktorou dennodenne pristupujú k prijímateľom sociálnej služby. Počas krízovej situácie spôsobenej ochorením COVID-19 sme si viac ako inokedy uvedomovali, ako veľmi sú zamestnanci zariadení sociálnych služieb, a to bez ohľadu na ich profesiu, pre život a chod zariadenia nenahraditeľní. Ihneď po vypuknutí pandémie pomáhali v prvej línii. To všetko napriek neúmernej psychickej záťaži, obavám z nakazenia a pod veľkým tlakom. Ich jediným cieľom a želaním bolo ochrániť zdravie a život prijímateľov sociálnej služby. Svojím konaním sú vzorom pre nás všetkých. Právom im patrí nielen veľké ĎAKUJEME, ale aj spoločenské uznanie, ocenenie a adekvátnejšie finančné ohodnotenie,“ uzavrela Marica Šiková, riaditeľka odboru sociálnych vecí BSK.

Autor: (ts-BSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
03.08.2017
Počas horúčav ponúkne župa útočisko pre starších
Bratislavský samosprávny kraj dočasne sprístupní seniorom svoju veľkú klimatizovanú rokovaciu miestnosť na Sabinovskej ulici č. 16. Dôvodom sú vydané výstrahy Slovenského hydrometeorologického ústavu pre najbližšie dni.
viac
11.10.2017
Električková trať na Špitálskej ulici môže byť hotová v polovici novembra
Župan Pavol Frešo sa dohodol s obyvateľmi domu, ktorí nesúhlasili s výstavbou novej zastávky pred ich domom. Výstavba zastávky sa odkladá a už by nemalo nič prekážať v rekonštrukcii samotnej trate.  
viac
02.10.2019
Župa zaznamenala nárast o vyše 500 prvákov
Počet študentov na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja rastie už druhý rok po sebe. Skvelým výsledkom je nárast počtu prvákov - stredoškolákov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %