Nedeľa 01.11.2020
Dnes má meniny 
Denis, Denisa
°C
19.09.2020 02:40

Bratislavská župa opäť privítala stážistov


Stážisti na stretnutí s predsedom BSK Jurajom Drobom


Školstvo, financie, zdravotníctvo, sociálne veci, či cestovný ruch, to sú oblasti, ktoré na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bližšie spoznajú noví stážisti.


Počas šiestich mesiacov hlbšie preniknú do kompetencií verejnej správy a zistia čo všetko má na starosti. Po úspešných dvoch ročníkoch boli do aktuálneho programu vybraní 12 študenti, ktorí budú na župe praxovať do 31. 3. 2021.

„Máme tu opäť nových stážistov, ktorým chceme dať reálnu pracovnú skúsenosť. Na župe máme kvalitných ľudí, ktorí určite veľa naučia a odovzdajú maximum. V praxi potom budú lepšie pripravení a budú vedieť aplikovať teóriu do reálneho života. Spätnú väzbu máme viac ako pozitívnu, študentov boli spokojní a najmä odchádzali plní dojmov a nových informácií. Dokonca sa nám niektorí aj vracajú, pretože si chcú vedomosti ešte viac prehĺbiť,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Odborná stáž na Úrade BSK bola určená pre študentov vysokých škôl. V aktuálnom treťom ročníku programu je 12 stážistov, ktorí budú vykonávať prax od 18. 9. 2020 do 31. 3. 2021 na základe Dohody o brigádnickej práci študenta. Odpracovať môžu maximálne 20 hodín týždenne a zarobiť si 4 eurá na hodinu.

Počas nasledujúceho pol roka budú súčasťou odborov stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov (2), zdravotníctva (1), sociálnych vecí (2), školstva, mládeže a športu (1), cestovného ruchu a kultúry (2), financií (2), Kancelárie predsedu (1) a fungovanie Kancelárie Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli spozná jeden stážista.

Autor: (BSK-Lucia Forman)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.01.2017
Prezentácia župných škôl v Avione už tento piatok
Podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, odštartuje svoj šiesty ročník už tento piatok (20. 1.). Od 9. do 17. hodiny sa bude v nákupnom centre Avion v Bratislave prezentovať 47 stredných škôl.
viac
19.03.2019
Bratislavská župa ako prvá spúšťa program pre stážistov
Trinásť stážistov má možnosť si vyskúšať prácu vo verejnej sfére. Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých krajov spúšťa komplexný program pre stážistov. Ide o študentov stredných a vysokých škôl, ktorí svoju stáž začnú od 1. apríla 2019.
viac
20.01.2020
V Čunove vznikne Ekocentrum nielen pre bratislavský región
Čunovský kaštieľ, záhradou a sýpku zrekonštruuje Bratislavský samosprávny kraj a jej výsledkom bude vznik ekocentra, ktoré bude prístupné domácim i zahraničným návštevníkom a účastníkom environmentálno-vzdelávacích programov. Prvých návštevníkov privíta ekocentrum v lete 2022.
viac
04.03.2020
Stážisti opäť na župe
Bratislavský samosprávny kraj dáva v marci už po tretí raz možnosť študentom vysokých škôl stážovať priamo na úrade samosprávneho kraja. Študenti sa môžu na platenú polročnú stáž hlásiť do 10. marca 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.88 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %