Nedeľa 19.05.2024
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
18.01.2021 03:35

Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás


Ilustračná snímka.


Mesto Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás formou dotácie. Na tento účel vyčlenila samospráva v rozpočte 200 000 eur.


Žiadosť o dotáciu môžu záujemcovia podať do konca marca. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Magistrát tvrdí, že mnohé z týchto terás sú už dlhodobo v zlom technickom stave. Plnia však aj funkciu verejného priestoru. „Dotačnou schémou chceme podporiť vlastníkov nehnuteľností, motivovať ich k rekonštrukcii a zároveň im kompenzovať skutočnosť, že súčasťou ich nehnuteľnosti je aj verejný priestor. Paralelne pracujeme aj na pasportizácii pochôdznych terás, aby sme aj v spolupráci s mestskými časťami mohli následne pripraviť projekty obnovy terás, ktoré sú v majetku hlavného mesta, respektíve mestských častí,” priblížil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Dotačná schéma je súčasťou plnenia uznesenia bratislavského mestského zastupiteľstva, ktorého iniciátorom bol mestský poslanec Milan Vetrák. Pre úspešné rozbehnutie dotačnej schémy bude podľa jeho slov dôležitá nielen dobrá informovanosť verejnosti o iniciatíve, ale aj zapojenie sa dotknutých mestských častí, ktoré by mali na rekonštrukciu terás vyčleniť potrebnú sumu finančných prostriedkov. Tým sa podľa poslanca napomôže rýchlejšej postupnej obnove najmä ich verejnoprospešných prvkov.

Záujemcovia môžu požiadať o dotáciu v oblasti prieskumných prác (vypracovanie statického posudku), prípravných prác (vypracovanie projektovej dokumentácie na sanáciu, alebo rekonštrukciu), udržiavacích prác (obnova) či stavebných prác (rekonštrukcia). Viac informácií nájdu na webovej stránke hlavného mesta v časti venovanej grantom.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.12.2020
Hlavné mesto podporí kultúru aj v roku 2021
Hlavné mesto Bratislava podporí kultúru aj v budúcom roku. V rámci grantového programu Strategická podpora kultúrnych podujatí vyhlásilo výzvu pre rok 2021, vyčlenených je 130 000 eur.
viac
25.01.2021
Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte
Bratislavské Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte. Cieľom projektu je naplnenie rozvojových plánov v oblasti prispôsobenia sa zmenám klímy.
viac
25.01.2021
Bratislava vyhlásila výzvu na podporu športových a vzdelávacích podujatí
Mesto Bratislava podporí v tomto roku národné a medzinárodné športové a vzdelávacie podujatia organizované na území hlavného mesta. Vyhlasuje preto výzvu pre žiadateľov v grantovom Podprograme 2, ktorí sa majú možnosť prihlásiť do 28. februára.
viac
19.01.2022
Bratislava aj v tomto roku podporí revitalizáciu pochôdznych terás
Mesto Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás formou dotácie. Na tento účel vyčlenila samospráva v rozpočte 200 000 eur. Žiadosť o dotáciu môžu záujemcovia podať do konca marca. Bratislavská samospráva o tom informuje na svojom webe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %