Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
08.03.2019 10:55

Bratislava: Obnova Mlynských nív a výstavba autobusovej stanice napredujú


Ilustračná snímka (tasr)


Rozsiahla rekonštrukcia ulice Mlynské nivy v Bratislave a výstavba priľahlej novej autobusovej stanice napredujú. Developer HB Reavis vo štvrtok TASR informoval, že aktuálne sa realizujú na Stanici Nivy posledné časti základovej dosky a v pláne je ich všetky dokončiť v polovici marca.


Na snímke Twin City (vľavo), Stanica Nivy vo výstavbe (dole v strede), VÚB banka (v strede) a CBC Tower (vpravo) v Bratislave 7. marca 2019. FOTO TASR – Jaroslav Novák

 

07.03.2019 15:30 Autor: GRUC Priorita: 4 Kategória: Miestna samospráva - mes

Celkovo tak bude použitých 37.000 kubických metrov (m3) betónu, ktorý bude tvoriť celú základovú dosku pod stanicou.       

Z ulice Svätoplukova je spojazdnená prvá rampa do garáží, ktorú už investor využíva na zásobovanie stavby materiálom. "Na stavbe máme v tejto chvíli 18 žeriavov, čím sme zároveň dosiahli aj ich najvyšší počet. V najbližších mesiacoch budeme ďalej vyhotovovať železobetónové a oceľové konštrukcie. V pláne je taktiež realizácia rampy na strešné parkovisko. Na najväčšom stavenisku v regióne strednej Európy s rozlohou 4,4 hektára a obvodom jeden kilometer aktuálne pracuje takmer 450 robotníkov rôznych profesií," spresnila spoločnosť HB Reavis. Predpokladaný termín dosiahnutia hrubých prác je približne koniec štvrtého kvartálu 2019.       

Buduje sa aj výšková budova Nivy Tower, kde sa aktuálne robí strop 23. podlažia. "Sme tak na výške viac ako 86 metrov z celkových 125 metrov, čo z Nivy Tower urobí najvyššiu kancelársku budovu na Slovensku. Z fasády je namontovaných 454 elementov z celkového množstva 1865, čo je takmer štvrtina. Fasádou je už prekrytých prvých desať podlaží," spresnil developer.       

Nová autobusová stanica, ktorú majú dokončiť v roku 2020, bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a boli dokončené v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave.       

V rámci rozsiahlej obnovy časti ulice Mlynské nivy, pri rozostavanej novej autobusovej stanici, zrealizoval investor výkop prvej a druhej etapy podzemného kruhového objazdu. V časti prvej etapy momentálne vystužuje železobetónový strop. V druhej etape má pripravený priestor na realizáciu základovej dosky.      

 "Rekonštrukciu kanalizačného zberača máme takmer hotovú, v budúcom týždni zrealizujeme posledný bod tohto stavebného objektu - sútokovú komoru. Rekonštrukciu dažďovej kanalizácie máme v časti ulice Mlynské nivy hotovú na 50 percent. Zároveň sme už zrealizovali prvú etapu rekonštrukcie plynového aj vodovodného potrubia," spresnil investor. Z komunikácií zrealizoval jeden jazdný pruh vozovky pre výjazd autobusov z dočasnej autobusovej stanice.       

Časť Mlynských nív pre túto rekonštrukciu v polovici februára uzatvorili pre dopravu. Uzávera potrvá jeden rok. V prvom polroku pôjde o jej úplnú uzáveru, počas druhého polroka bude ulica sprejazdnená pre MHD. Mlynské nivy sa majú po rekonštrukcii stať novým mestským bulvárom.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.03.2017
HB Reavis plánuje v Bratislave vybudovať nadzemnú elektrickú dráhu
Developer HB Reavis, ktorý má v Bratislave vybudovať novú autobusovú stanicu, plánuje prepojiť lokalitu Nivy s mestskou časťou Petržalka pomocou elektrickej nadzemnej dráhy. Informovali o tom denníky Nový Čas a Hospodárske noviny.
viac
13.03.2017
BSK zorganizuje odbornú konferenciu na prezentovanie návrhu nadzemnej dráhy
Mlynské nivy má s Petržalkou spojiť nadzemka. Plánuje ju vybudovať súkromný investor, ktorý stavia novú autobusovú stanicu. Projekt vzbudil záujem, ale aj diskusie a preto BSK zorganizuje odbornú konferenciu, na ktorej budú prezentované odborné názory dotknutých inštitúcií.
viac
28.06.2021
V Bratislave bude MHD jazdiť do novej časti mesta
Od 1. júla príde k viacerým zlepšeniam pri cestovaní. Najvýraznejšou novinkou je spustenie MHD do novej častí mesta, kam doteraz museli chodiť obyvatelia pešo.
viac
13.09.2021
Komplex Nivy s novou autobusovou stanicou otvoria 30. septembra
Komplex Nivy s novou autobusovou stanicou na ulici Mlynské nivy v Bratislave otvoria 30. septembra. Oznámil to developer HB Reavis s tým, že spolu s terminálom otvoria aj obchody, služby, gastro zónu či ´zelenú´ strechu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %