Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
05.10.2021 02:25

V Dúbravke otvorili verejný priestor Hanulka


Ilustračná snímka zoznam.sk


Nové multifunkčné ihrisko, lezeckú stenu, ihrisko, malé pódium, výsadbu i oddychový priestor. To všetko nájde verejnosť v novo otvorenom verejnom priestore Hanulka na Hanulovej ulici v bratislavskej Dúbravke.


Premena verejného priestoru patrí k najväčším projektom v mestskej časti. Samospráva ju realizovala na ploche väčšej než 2500 metrov štvorcových za približne 400.000 eur.       

"Projekt sa nám podarilo urobiť vďaka spolupráci a prostredníctvom externých zdrojov, ktoré sa nám  podarilo získať," priblížil starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Spresnil, že išlo o externé zdroje z Úradu vlády SR a bratislavského magistrátu.       

Zmenu podstúpil terén, pribudla výsadba, zeleň a stromy. Väčšiu časť asfaltu nahradila zeleň, chodníky a plochy s drevnou štiepkou, riečnym štrkom, zámkovou dlažbou. Pribudli tiež nové hracie prvky a osvetlenie. Súčasťou revitalizácie bola aj obnova sochárskeho diela Drak na tunajšej stene. Ide o plastbetónové sochárske dielo Štefana Prokopa.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
24.06.2019
Otvorili sme prvé bezbariérové ihrisko v Petržalke
Mestská časť Bratislava-Petržalka slávnostne otvorila prvé bezbariérové inkluzívne ihrisko pre deti so zdravotným znevýhodnením. Ihrisko na Blagoevovej ulici má okrem bezbariérovosti ešte jednu skvelú vlastnosť. Je inkluzívne, čo znamená, že nikoho nevyčleňuje a môžu ho využívať všetky deti.
viac
15.05.2020
Viaceré mestské časti pristúpili k otvoreniu detských ihrísk a parkov
Niektoré bratislavské mestské časti začínajú po uvoľnení protiepidemiologických opatrení súvisiacich s novým koronavírusom s otváraním detských ihrísk a parkov. Sú však aj také samosprávy, ktoré k takémuto kroku zatiaľ nepristupujú.
viac
02.11.2020
Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne pokračuje prácami v interiéri
Rekonštrukcia bývalej Jurkovičovej teplárne v Bratislave, národnej kultúrnej pamiatky (NKP), naďalej pokračuje. Fasáda budovy je kompletne dokončená, práce však stále pokračujú v interiéri. Investor zároveň pripravuje budovy na kolaudáciu, rozdelená bude do viacerých fáz.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %