Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
15.07.2018 10:37

Zimný štadión dostane moderné mantinely


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Šaľa


Zimný štadión v Šali dostane nové mantinely. Staré 34-ročné už dalo mesto odstrániť, v priebehu leta budú nahradené novými mantinelmi, ktoré majú modernejší vzhľad a spĺňajú aj kritériá Slovenského zväzu ľadového hokeja.


Podľa slov Eriky Kollerovej z mestského úradu kúpi radnica mantinely od extraligového tímu zo Skalice. "Keďže medzinárodná organizácia ľadového hokeja mení kritériá mantinelov pre extraligové tímy, skalický klub bude musieť tie svoje sedemročné vymeniť. Pretože však stále spĺňajú najvyššie kritériá, SZĽH odporúčal použiť ich na šalianskom zimnom štadióne," vysvetlila.       

Modernizáciu štadióna privítal aj šéf Hokejového klubu HK mládež Šaľa Jozef Holota, podľa ktorého moderné mantinely rozšíria aj možnosti klubu. "Občas potrebujeme pozvať aj nejakého súpera, no už to nebolo možné z bezpečnostných dôvodov. Nové mantinely nám to opäť umožnia," skonštatoval.       

Ako doplnil, klub chce čo najskôr osloviť aj sponzorov, ktorým bude môcť ponúkať umiestnenie ich reklamy na mantineloch. "Sponzorov chceme osloviť aj teraz. Chceme ich požiadať, aby nám v priebehu leta pomohli s montážou nových mantinelov. Pripomínam, že ani tie staré nepôjdu do šrotu. Prejavili o ne záujem hokejbalisti. Po nutných opravách ich namontujú na ihrisku vo vnútrobloku Vlčanská – Budovateľská, kde poslúžia aj širokej verejnosti," dodal Holota.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2016
V Košiciach vyrástol tretí zimný štadión
Nový zimný štadión Aréna Sršňov postavili na sídlisku Košického vládneho programu (KVP) v blízkosti Základnej školy Drábov. Vybudoval ho súkromný investor, ktorý si pozemky od mesta prenajal na 30 rokov.
viac
27.09.2017
Mesto investuje do rekonštrukcií štadiónov približne 160 000 eur
Mesto Dolný Kubín investuje tento rok do rekonštrukcií zimného a letného štadióna približne 160 000 eur, vrátane finančnej podpory 70 000 eur od Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).
viac
14.05.2018
Žilinčanom slúži nová in-line plocha na zimnom štadióne
Primátor mesta Žilina Igor Choma, zástupcovia mládežníckeho klubu MsHKM Žilina a členovia vedenia MsHK Žilina, tento týždeň oficiálne uviedli do užívania novú in-line plochu na zimnom štadióne v Žiline.
viac
28.09.2018
Skalica predáva mantinely a plexisklá zo zimného štadióna mestu Šaľa
Skalickí mestskí poslanci odsúhlasili na stredajšom (26. 9.) rokovaní odpredaj nadbytočného majetku Správy mestského majetku (SMM).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %