Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
23.01.2018 07:00

Žilina hľadá výnimočné osobnosti mesta


Plagát.


Aj v tomto roku majú Žilinčania možnosť navrhnúť významné osobnosti alebo kolektívy zo svojho okolia, ktoré nesú výrazné zásluhy v oblasti kultúry, športu či vzdelávania. Mesto Žilina opäť hľadá výnimočných ľudí, ktorým udelí jedno zo svojich ocenení.


Návrhy na nomináciu môžu občania zasielať poštou alebo e-mailom  „V našom meste žije množstvo mimoriadnych ľudí, ktorí si zasluhujú náš obdiv. Je pre nás obrovským potešením a cťou oceniť tieto osobnosti, ktoré šíria dobré meno nášho mesta,“ uviedol žilinský primátor Igor Choma a zároveň vyzval obyvateľov, aby svoje nominácie posielali buď poštou na adresu Mestského úradu v Žiline alebo e-mailom na adresu osobnosti@zilina.sk do 28. februára 2018.

Nominácie na udelenie ocenenia musia obsahovať okrem osobných údajov nominovaného i odôvodnenie odporúčaného návrhu, teda zhodnotenie doterajšej činnosti a uvedenie dosiahnutých významných úspechov. Laureátom na ocenenie môže mesto udeliť jedno z piatich ocenení - Čestné občianstvo mesta Žilina, Cenu mesta Žilina, Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina a  Cenu primátora mesta, o ktorej udelení rozhoduje samotný primátor.

Minulý rok udelilo mesto Žilina ocenenia štyrom osobnostiam. Čestné občianstvo mesta Žilina si odniesli Jozef Antošík a Miro Gregor, Cenu mesta Žilina si prevzal Marek Adamov a z Uznania za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina sa tešila Soňa Řeháková.

Udelením ocenenia prejavuje mesto Žilina úctu významným osobnostiam alebo kolektívu za zásluhy a prínos v oblasti kultúry, vzdelávania, športu, životného prostredia, vedy, techniky a v oblasti sociálnej, komunitnej a spoločenskej. Ocenenia môžu byť udelené žijúcim osobnostiam, ako aj „in memoriam“. Mestské zastupiteľstvo môže pri významných udalostiach mesta, inštitúcií a organizácií s pôsobnosťou na jeho území rozhodnúť aj o udelení mimoriadnych ocenení mesta Žilina.

Podrobnejšie informácie a prehľad ocenených osobností od roku 1995 nájdete na stránkach mesta Žilina v rubrike Mesto / Osobnosti mesta (http://www.zilina.sk/co-sa-urobilo/93/).

 

Autor: (Barbora ZIGOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2017
Trenčiansky samosprávny kraj ocení výnimočné osobnosti kraja
Trenčiansky samosprávny kraj vyzýva na zasielane návrhov na ocenenie výnimočných osobností kraja. Vyznamenania predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a tiež krajského Zastupiteľstva budú tento rok odovzdané prvýkrát v histórii existencie Trenčianskej župy.
viac
06.07.2018
Belgická zástava na žilinskej radnici
Na žilinskej radnici veje belgická zástava. Mesto si chce takýmto spôsobom uctiť delegáciu z partnerského belgického mesta Essen, ktorá pred pár dňami navštívila Žilinu.
viac
22.12.2018
Verejnosť môže podávať návrhy na Cenu mesta a Cenu primátora
Verejnosť môže podávať návrhy na laureátov Ceny mesta Košice a Ceny primátora mesta za rok 2018. Ako magistrát informuje na svojej webovej stránke, návrhy je potrebné predložiť písomne aj elektronicky. Verejné ocenenia sa udeľujú každoročne v rámci osláv Dňa mesta Košice.
viac
23.01.2019
Na ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2018 je nominovaných tridsať osobností
Dvadsiaty druhý ročník oceňovania najvýznamnejších osobností Slovenska sa nezadržateľne blíži. O laureátoch Krištáľového krídla za rok 2018 sa rozhodne v nedeľu 27. januára v Novej budove Slovenského národného divadla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %