Nedeľa 19.05.2019
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
13.12.2017 09:00

Mesto a hokejový zväz sa dohodli na koordinácii aktivít


Zimný štadión Ondreja Nepelu.


Primátor Bratislavy a šéf SZĽH vyjadrili vôľu spolupracovať na majstrovstvách sveta v hokeji 2019.


V Primaciálnom paláci sa 29. novembra stretli primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút. Rokovali o spolupráci v súvislosti s majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji 2019.

„Podporujem myšlienku zorganizovať MS v hokeji v Bratislave. Hlavné mesto ako správca štadióna je pripravené investovať do jeho opravy tak, aby bol na šampionát adekvátne prichystaný. Ako som už uviedol, urobím to po overení reálneho stavu na základe kontroly, ktorú z môjho poverenia vykoná hlavný kontrolór mesta,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hlavné mesto aj SZĽH prejavili vôľu vecne diskutovať a hľadať spoločné riešenia ohľadom Zimného štadióna Ondreja Nepelu, ktorý by mal byť o dva roky dejiskom svetového šampionátu v Bratislave. Zhodli sa tiež na tom, že urobia všetko pre to, aby sa majstrovstvá konali v stanovenom čase a aby neutrpelo ani dejisko šampionátu - hlavné mesto Bratislava.

„Som rád, že vedenie hlavného mesta má záujem diskutovať a situáciu aktívne riešiť. Prioritou nás všetkých je zorganizovať majstrovstvá sveta 2019 v Bratislave a v Košiciach, aby si fanúšikovia na Slovensku mohli užiť turnaj najvyššej kategórie. Som si istý, že investované peniaze sa mestu vďaka majstrovstvám sveta vrátia,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Mesto sa s hokejovým zväzom dohodlo na koordinácii svojich ďalších aktivít, čo sa týka zimného štadióna.

Obecné noviny č. 49-50/2017

Autor: (mmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.09.2017
Tri regióny privítajú svetovú špičku v kráľovskej rybárskej disciplíne
Tri regióny Slovenska – Liptov, Spiš a Orava, privítajú od utorka (5. 9.) do nedele (10. 9.) svetovú špičku v kráľovskej rybárskej disciplíne - v love rýb udicou na umelú muchu.
viac
13.06.2018
Mesto sa pripravuje na MS v ľadovom hokeji 2019
Hlavné mesto sa pripravuje na budúcoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a pokračuje aj v plnení svojich záväzkov. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal osobne kontroloval stav prác na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý bude dejiskom šampionátu.
viac
13.07.2018
Slovensko bude hostiť stovky expertov na ochranu ovzdušia
Bratislava zvíťazila v silnej konkurencii. Bude hostiť prestížne environmentálne podujatie. V novembri 2019 sa v Bratislave uskutoční európske fórum pre čistejšie ovzdušie - Clean Air Forum.
viac
28.02.2019
Župa súčasťou Profesia days Bratislava 2019
Pestrú ponuku stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prináša Bratislavský samosprávny kraj opäť bližšie k rodičom a žiakom základných škôl.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %