Štvrtok 29.10.2020
Dnes má meniny 
Klára
°C
05.09.2020 05:10

Župa požiada o zazmluvnenie zdravotníckych zariadení v Hlohovci a Senici


Predseda TTSK Jozef Viskupič. Snímka zdroj: OĽaNO


Predseda TTSK Jozef Viskupič sa obrátil na generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) so žiadosťou o prehodnotenie zamietnutých žiadostí o zazmluvnenie dvoch zdravotníckych zariadení v kraji – Mestskú polikliniku v Hlohovci a stacionár v odbore všeobecné lekárstvo v Senici.


Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič sa obrátil na generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) so žiadosťou o prehodnotenie zamietnutých žiadostí o zazmluvnenie dvoch zdravotníckych zariadení v kraji – Mestskú polikliniku v Hlohovci a stacionár v odbore všeobecné lekárstvo v Senici.

Uzatvorenie zmlúv so spomínanými zariadeniami je z hľadiska poskytovania zdravotnej starostlivosti veľmi dôležité a župa urobí všetko preto, aby zamietnuté žiadosti boli prehodnotené s kladným výsledkom pre pacientov v kraji.

„Zdravotníctvo musí byť v aktuálnej situácii prioritou. Pri tvorbe zdravotníckej politiky je župa aktívna a v rámci svojich možností do nej aj zapája. Robíme maximum preto, aby niektoré výkony zdravotníckych zariadení v Hlohovci a Senici neostali bez zmluvy s VšZP. Osobným listom som sa obrátil na generálneho riaditeľa, aby tieto rozhodnutia boli prehodnotené,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Mestská poliklinika Hlohovec, s. r. o., pripravuje otvoriť dve nové poschodia, na ktorých bude prevádzkovať paliatívnu starostlivosť, starostlivosť o dlhodobo chorých a domov ošetrovateľskej starostlivosti. Ide o lôžkovú starostlivosť v odboroch, ktorých kapacita je podľa Ministerstva zdravotníctva SR kriticky poddimenzovaná. Navyše poliklinika plánuje prevádzkovať ambulantnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, ako aj agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Pacientom bude ponúkať nadväzujúcu post-hospitalizačnú starostlivosť personálom, ktorý v priebehu hospitalizácie s pacientami rehabilitoval.

Senický stacionár denne ošetrí 35 pacientov, u ktorých nie je nevyhnutná hospitalizácia a ich zdravotné problémy je možné riešiť napríklad infúznou liečbou. Títo pacienti však často nemajú finančné kapacity, aby si hradili infúznu terapiu z vlastných zdrojov.

V stacionári poskytuje zdravotnú starostlivosť lekárka, ktorá má dlhoročné skúsenosti aj v odbore anestéziológie a intenzívnej medicíny. Stacionár tiež úzko spolupracuje s inými odbornými ambulanciami. Okresné mesto Senica nemá nemocnicu a pacienti s vážnejšími diagnózami musia často dochádzať do Skalice alebo Myjavy.

 

 

Autor: Jozef Viskupič, trnavský župan


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.11.2018
Jozef Viskupič diskutoval so študentmi SŠ o hrozbách totalitných režimov
Trnavská župa, v spolupráci s občianskym združením Living Memory, odštartovala projekt s názvom „V totalitnej spoločnosti svoje šance nezlepšíš“. Cieľom je naučiť žiakov stredných škôl rozoznávať fakty od manipulácií, poznávať praktiky totalitných režimov a hodnotu slobody.
viac
07.02.2019
Trnavský župan sa stretol so starostami miest a obcí okresu Hlohovec
Jozef Viskupič predstavil zámery, ktoré TTSK plánuje v regióne realizovať v roku 2019. Témou stretnutia boli aj ďalšie formy spolupráce medzi župou a samosprávami ako základným predpokladom pre rozvoj celého regiónu.
viac
05.10.2019
Trnavská župa bude spolupracovať s vysokými školami
Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič podpísal memorandum o spolupráci s 2 univerzitami a 1 fakultou, ktoré pôsobia v trnavskej župe – Trnavskou univerzitou, Univerzitou sv. Cyrila a Metoda a Materiálovotechnologickou fakultou Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave.
viac
09.11.2019
Poslanci TTSK schválili hvezdárni v Hlohovci projekty v sume takmer 835-tis. eur
Dva návrhy na spolufinancovanie projektov v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika pre Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci vo výške 834.615,30 eura schválili poslanci Trnavského samosprávneho kraja na svojom výjazdovom rokovaní v Senici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %