Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
21.06.2024 03:05

ZMOS, rezort dopravy a Ústredný automotoklub SR sa dohodli na projekte Route 66


Snímka z tlačovej besedy (Zdroj: ZMOS)


Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS), Ministerstvo dopravy SR a Ústredný automotoklub SR sa dohodli na spolupráci pri projekte Slovenskej Route 66.


Cesta má prechádzať štyrmi krajinami - Chorvátskom, Maďarskom, Slovenskom a Poľskom, a tým prepojiť Jadranské more s Baltským. Cieľom projektu je posilniť bezpečnosť cestnej premávky a rozvinúť cestový ruch. Uviedli to predstavitelia inštitúcií na včerajšej tlačovej besede.

Predseda ZMOS Jozef Božik informoval, že na stretnutí sa dohodli na tom, že ZMOS bude iniciovať stretnutie zástupcov samospráv a samosprávnych organizácií krajín, ktorých sa projekt týka. „Sme presvedčení, že práve v tomto a budúcom roku sa udejú rozhodujúce aktivity, ktoré budú znamenať, že slovenský projekt získa medzinárodný význam, medzinárodnú podporu a podarí sa nám z hľadiska rozvoja cestovného ruchu, dopravy, ale aj bezpečnosti urobiť maximum pre to, aby Chorvátsko, Maďarsko, Slovensko a Poľsko spoločne spolupracovali v tomto jedinečnom projekte," poznamenal Jozef Božik.

Štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Igor Choma vysvetlil, že do konca roka potrebujú mať zreteľne zadefinovanú trasu od Baltského mora po Jadranské, slovenský úsek však už zadefinovaný je. „Naozaj na Slovensku existuje (projekt) viac ako desať rokov, ale v tomto čase ho chceme výrazným spôsobom dynamizovať. V tomto roku by mali prebehnúť všetky stretnutia, rozpravy, či už so štátnymi tajomníkmi príslušných ministerstiev, či už s veľvyslancami dotknutých krajín a takisto so štátnymi tajomníkmi dopravy dotknutých krajín tak, aby sme v tomto roku mali jasne zadefinovanú trasu od Baltu až po Jadran," poznamenal Igor Choma. Doplnil, že náklady na výstavbu projektu ešte vyčíslené nie sú.

Prezident Ústredného automotoklubu SR Juraj Smrečan priblížil, že projekt pozostáva zo siedmich priorít - dopravno-bezpečnostnej, ekonomicko-rozvojovej, environmentálnej, sociálnej, športovej, duchovnej a kultúrno-historickej.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2017
Sociálna politika v trendoch a súvislostiach
Združenie miest a obcí Slovenska sa v rámci Centra sociálneho dialógu II. orientuje aj na sociálnu politiku.
viac
01.07.2020
Rada ZMOS rokovala s ministrom Eduardom Hegerom
V poradí 9. rokovanie Rady ZMOS rozhodlo o októbrovom rokovaní 31. snemu ZMOS. Venovalo sa aj aktuálnej situácii a členovia Rady ZMOS tiež diskutovali s ministrom financií SR Eduardom Hegerom.
viac
13.11.2020
Online národná konzultácia k eurofondom sa už začala
K návrhu priorít Partnerskej dohody, podľa ktorej sa bude rozdeľovať 13 miliárd eur, dostáva teraz možnosť vyjadriť sa široká odborná aj laická verejnosť v Národnej konzultácii.
viac
06.02.2024
ZMOS a Ústredný automotoklub SR: Stop smrti na cestách- tlačová beseda
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Ústredný automotoklub Slovenská republiky (ÚAMK) sa na tlačovej besede venovali problematike zníženia nehodovosti na cestách v mestách a obciach prostredníctvom ktorého predstaví iniciatívu, ktorú obe strany plánujú v tejto oblasti rozvíjať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %