Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
07.09.2016 08:30

Záujemcovia o vianočné stánky už môžu posielať prihlášky


Ilustračná snímka: (int.).


Hlavné mesto aj tento rok ponúka možnosť prenajať si stánky počas vianočných trhov, ktoré sa budú konať v období od piatka 18. 11. 2016 do štvrtka 22. 12. 2016 na Hlavnom námestí, Františkánskom námestí a Primaciálnom námestí. Záujemcovia sa môžu prihlasovať do konca septembra.


K dispozícii bude celkovo 100 stánkov: 72 stánkov na Hlavnom námestí, 27 stánkov na Františkánskom námestí a 1 stánok na Primaciálnom námestí.

Stánky podľa predávaného sortimentu sú delené na stánky na predaj vianočných darčekov, lahôdok na domov a na predaj občerstvenia, pričom rovnako ako minulý rok mesto stanovilo jednotnú minimálnu cenu stánkov podľa zamerania. Na tohtoročných vianočných trhoch nebudú chýbať ani stánky na občerstvenie pod názvom „Vianoce inak“, ktoré budú poskytovať jedlá a nápoje zo zdravých surovín charakteristické nielen pre vianočné obdobie, ale aj jedlá z kategórie tzv. healthy food (vegetariánske, vegánske, pan asian).

Predajcovia budú viazaní Kódexom trhovníka s dôrazom na kvalitu ponúkaného sortimentu a jednotný dizajn stánkov. Na dodržiavanie podmienok jednotlivých predajcov, ktoré stanovilo mesto, budú dohliadať zodpovední správcovia.

Písomné prihlášky treba zaslať poštou na adresu Magistrátu najneskôr do 30. 9. 2016 do 14. hodiny alebo doručiť osobne do podateľne Magistrátu. Prihlášky vyhodnotí Komisia pre Bratislavské vianočné trhy 2016. Podmienky podania prihlášok na prenájom stánkov spolu s návrhom nájomnej zmluvy a ďalšími potrebnými materiálmi sú zverejnené na webovej stránke Bratislavy: http://www.bratislava.sk/vianocne-trhy-2016/d-11051725. Program, ako aj novinky Vianočných trhov 2016 sa ešte kreujú, hlavné mesto o nich bude informovať.

Vianočné trhy majú v Bratislave dlhoročnú tradíciu a každoročne prilákajú množstvo Bratislavčanov, ale i návštevníkov mesta na príjemné trávenie adventných a vianočných chvíľ. Mesto sa posnaží, aby tomu nebolo inak ani tento rok. Síce sa Bratislava modernizuje, ale od tradícií neupúšťa.

 

Autor: (mhm)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2016
Vianočné trhy v centre Bratislavy a odpady
Ako je zabezpečený zber a odvoz odpadov z priestorov štyroch bratislavských námestí, na ktorých 120 stánkov ponúka počas vianočných trhov darčeky, lahôdky či práve pripravené jedlá a nápoje?
viac
28.11.2017
Vianoce v Petržalke
Už v piatok sa na Námestí republiky otvárajú petržalské Vianočné trhy. Okrem toho, že si v stánkoch budete môcť pochutnať na tradičných vianočných dobrotách a kúpiť si aj malý suvenír či darček, na pódiu umocnia sviatočnú atmosféru vystúpenia skupín rôznych hudobných žánrov.
viac
20.11.2018
Otvorenie mestských vianočných trhov a rozsvietenie vianočného stromčeka už tent
V piatok 23. novembra hlavné mesto otvorí tohtoročné Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí. Súčasťou otváracieho ceremoniálu bude rozsvietenie vianočného stromčeka na Hlavnom námestí o 17:00 h, ktorým je 14-metrový smrek pichľavý.
viac
09.10.2021
Mesto i Staré Mesto plánujú vianočné trhy, prispôsobené budú pandémii
Mesto Bratislava i bratislavská mestská časť Staré Mesto plánujú tento rok organizovať vianočné trhy. Tie mestské by sa mali konať od 26. novembra do 22. decembra na Hlavnom a Františkánskom námestí a ich režim sa prispôsobí v tom čase aktuálnej pandemickej situácii.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %