Nedeľa 15.12.2019
Dnes má meniny 
Ivica
°C
18.08.2017 11:00

Veriaci sa stretnú na trojdňovej odpustovej slávnosti


Ilustračná snímka.


Gréckokatolícki veriaci sa stretnú počas troch dní na odpustovej slávnosti na pútnickom mieste v Ľutine v okrese Sabinov. Program začína dnes večer a duchovné aktivity vyvrcholia v nedeľu 20. augusta slávnostnou svätou liturgiou.


  Ako informoval generálny vikár Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík, súčasťou odpustovej slávnosti Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine bude dnes a v sobotu (18. a 19.8.) Púť mladých. Hlavným bodom programu Púte mladých bude archijerejská svätá liturgia, ktorá sa začne dnes o 19.30 h na Ľutinskej hore. Evanjelizačný program bude pokračovať aj v noci, o 23.00 h bude eucharistická adorácia.       

Zajtra - v sobotu - budú pokračovať duchovné aktivity mladých od 8.30 h. Popoludní o 15.00 h začne Korunkou Božieho milosrdenstva, samotná odpustová slávnosť s večernou archijerejskou svätou liturgiou sa bude konať v Bazilike minor od 18.00 h. Ďalšie duchovné aktivity budú pokračovať aj v noci, a to v Bazilike minor a jej areáli aj na Ľutinskej hore.

Odpustová slávnosť vyvrcholí v nedeľu o 10.00 h slávnostnou archijerejskou svätou liturgiou na Ľutinskej hore, ktorej hlavným slúžiacim bude prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak, slávnostným kazateľom bude emeritný eparchiálny biskup Parmskej eparchie John Kudrick. Svoju účasť prisľúbili aj niekoľkí ďalší biskupi.       

Počas všetkých troch dní bude možné sledovať archieparchiálnu odpustovú slávnosť v Ľutine aj prostredníctvom novej gréckokatolíckej televízie Logos na internetovom portáli www.logos.tv.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.05.2016
V Brezne odštartoval štvordňový maratón podujatí a programov
Do programu Dní mesta Brezna mali možnosť zasiahnuť aj samotní obyvatelia. Vybrali si koncert skupiny Iné Kafe.
viac
13.07.2018
Pútnici sa zišli na tradičnej Škapuliarskej púti
V Topoľčiankach vyvrcholí počas víkendu 332. výročná Škapuliarska púť. Pútnici z celého Slovenska sa tu začali schádzať už od 11. júla na triduu, čiže na trojdňovej duchovnej príprave, počas ktorej sa konali sväté omše zamerané na rôzne témy.
viac
10.09.2018
Hodové slávnosti v Dolnom Lieskove nepokazilo ani daždivé počasie
V nedeľu 2. septembra 2018 sa už po tretíkrát v areáli parku Centra sociálnych služieb - NÁDEJ (CSS - NÁDEJ) v Dolnom Lieskove v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja stretli susedia, priatelia, rodáci i obyvatelia obce na tradičných hodových slávnostiach.
viac
08.07.2019
Levoča: Odpustovou svätou omšou vyvrcholila najstaršia slovenská púť
Slávnostnou odpustovou svätou omšou, ktorú celebroval poľský kardinál Stanislaw Rylko, v nedeľu vyvrcholila najväčšia a zároveň najstaršia púť na Slovensku na Mariánsku horu pri Levoči.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %