Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
17.03.2023 08:25

V Šenkviciach sa zvýši kapacita miest v materskej škole


Ilustračná snímka.


Materská škola v Šenkviciach je ďalším projektom v Bratislavskom kraji, kde sa vďaka nadstavbe zvýši kapacita a vytvorí sa v škôlke ďalších 44 miest. Základný kameň tento týždeň symbolicky poklepali zástupcovia obce aj kraja.


Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman. "Súčasťou projektu je aj modernizácia kuchyne a jej vybavenia, všetko v rámci zvýšenia energetickej hospodárnosti budovy," priblížila. Rovnako sa obnoví areál škôlky a vytvorí sa ihrisko.

Celkovo je na rozšírenie kapacity vyčlenených 2,1 milióna eur, z toho 2,03 milióna eur pokryje finančný príspevok. V rámci nich sa nakúpi aj vybavenie, napríklad nábytok, ako aj didaktické pomôcky. Projekt by mal byť ukončený v novembri.

"V kraji chýba asi 2500 miest v materských školách. Spôsobil to predovšetkým nárast obyvateľov v kraji, kde ročne pribudne asi 7000 až 10 000 obyvateľov," priblížil predseda BSK Juraj Droba. Problémom je podľa neho aj investičný dlh a finančná náročnosť budovania nových miest v škôlkach, ktorú mestá a obce nie sú schopné zvládnuť z vlastných rozpočtov.

BSK presadzoval presun alokácie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu v prospech budovania kapacít materských škôl. "V spolupráci s ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie ako riadiacim orgánom IROP sa to podarilo," tvrdí kraj.

Výzva bola ministerstvom vyhlásená minulý rok. Schválených bolo 29 projektov v celkovej hodnote 36 miliónov eur. Všetky projekty musia byť ukončené do konca tohto roka. Z týchto 29 projektov sa už sedem realizuje v rámci bratislavských mestských častí a 22 v okresoch Pezinok, Malacky a Senec.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.03.2019
V Hlohovci rozšírili kapacitu materských škôl o 50 miest
V Hlohovci rozšírili od pondelka (4. 3.) kapacitu materských škôl o dve nové triedy, ktoré vznikli pri Základnej a materskej škole na Koperníkovej ulici. TASR o tom informovala referentka pre komunikáciu v Hlohovci Zuzana Hrinková Siebenstichová.
viac
08.12.2020
Na Budulovskej ceste pribudnú priestory MŠ
Rozšírením kapacít o Materskú školu (MŠ) na Budulovskej ceste má v Moldave nad Bodvou pribudnúť ďalších 60 miest pre predškolákov.
viac
17.05.2021
Žilina rekonštruuje Materskú školu v Závodí, jej kapacita sa zvýši o 33 miest
Rozšíriť kapacitné možnosti školy prostredníctvom nadstavby a revitalizovať detské ihrisko plánuje žilinská samospráva počas stavebných prác, ktoré sa v uplynulých dňoch začali v Materskej škole Závodie.
viac
13.12.2021
Nové Mesto hľadá vhodné priestory či pozemky pre novú škôlku
Bratislavské Nové Mesto hľadá nové priestory či pozemky pre novú materskú školu. Najpálčivejší problém s kapacitami má mestská časť najmä na Kramároch a Kolibe, kde má v súčasnosti zriadené tri škôlky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %