Utorok 30.11.2021
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
11.09.2021 02:55

V Šali sa začala rekonštrukcia ciest za vyše dva milióny eur


Ilustračná snímka, zdroj: Slovo Šaľanov


V Šali sa v týchto dňoch naplno rozbehla rozsiahla rekonštrukcia komunikácií. Stavebné práce v hodnote takmer 2,3 milióna eur sa postupne dotknú viacerých ulíc.


Rekonštrukcia bude zahŕňať odfrézovanie pôvodných vrstiev vozovky, úpravu podložia, vybudovanie nových obrubníkov, osadenie nových kanalizačných poklopov a uloženie novej asfaltovej vrstvy. Celkovo sa vyfrézuje 41.352 štvorcových metrov povrchu a osadí sa 439 kanalizačných poklopov. Súčasťou prác bude aj vybudovanie novej Hospodárskej ulice. Prvé práce sa začali koncom augusta a potrvajú približne do konca októbra.       

Realizovať sa bude aj rekonštrukcia kanalizácie, osadenie obrubníkov a žľabov a položenie dlažby. „Na rekonštrukciu komunikácií v Šali sa používa špeciálna piesková asfaltová zmes, ktorá zabraňuje vystupovaniu trhlín na povrch. Zmes sa pokladá na betónový podklad tam, kde sú už trhliny vytvorené alebo kde je predpoklad, že sa môžu vytvoriť,“ uviedla Simona Tančáková zo spoločnosti Eurovia SK, ktorá stavebné práce realizuje.       

Ako doplnila, na niektorých uliciach už motoristi môžu jazdiť po novom asfalte, na ďalších sa stavebné práce rozbiehajú. „Rekonštrukcia miestnych komunikácií sa postupne dotkne najmä obyvateľov ulíc Nešporova, Okružná, Partizánska, Vajanského, Murgašova, Jesenského, Krátka, Pionierska, Boženy Nemcovej, Narcisová, Hollého, Cintorínska, Lúčna, Hospodárska, Generála Ludvíka Svobodu, Československej armády a obyvateľov Ulice Slovenského národného povstania,“ dodala Tančáková.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.10.2020
Mesto Svidník pokračuje v rekonštrukcii miestnych komunikácií a chodníkov
Mesto Svidník začalo ďalšiu fázu rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov. Celkovo preinvestuje viac ako 117 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.
viac
04.11.2020
Škody po povodniach v Košickom kraji prekročili dva milióny eur
Výdatné októbrové dažde a povodne spôsobili škody na viacerých cestách v majetku Košického samosprávneho kraja (KSK).
viac
13.01.2021
Gelnica chce v tomto roku investovať najmä do miestnych komunikácií
Mesto Gelnica bude v tomto roku hospodáriť s rozpočtom 6,64 milióna eur. Ako za radnicu uviedol Milo Janáč, najviac plánujú investovať do miestnych komunikácií.
viac
16.02.2021
Poslanci PSK vyčlenili na opravu mostov a ciest v kraji 5 000 000 eur
Sumu 5 000 000 eur schválili prešovskí krajskí poslanci na svojom pondelkovom online rokovaní pre Správu a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) na opravu desiatich mostov a 15 úsekov ciest v kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %